Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse deelstaat gaat Russisch vaccin produceren

Braziliaanse deelstaat gaat Russisch vaccin produceren

RIO DE JANEIRO (ANP) - Een Braziliaans technologisch instituut zegt dat het in de tweede helft van het volgend jaar begint met de productie van het omstreden Russische coronavaccin. De aankondiging kwam vlak na een deal over het vaccin tussen de Braziliaanse deelstaat Paraná en Moskou.

De Russen claimen het eerste effectieve vaccin tegen het nieuwe coronavirus te hebben ontwikkeld, maar onder anderen experts plaatsen vraagtekens bij de veiligheid van het vaccin, dat volgens sommigen onvoldoende is getest. De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn liet zich ook kritisch uit over het vaccin. "Het kan gevaarlijk zijn om miljoenen, zo niet miljarden mensen te vroeg te vaccineren, omdat het de acceptatie van vaccineren vrijwel kan ruïneren als het misgaat", zei hij eerder.

Het Technologisch Instituut van Paraná, Tepcar genaamd, heeft laten weten dat het mogelijk begint met het importeren van het vaccin voor de productie kan beginnen als de Braziliaanse gezondheidswaakhond het vaccin goedkeurt. Tepcar heeft een contract met het Russische investeringsfonds RDIF getekend. Het fonds laat weten dat het doel van het contract is om "de productie en de distributie van het Spoetnik-V-vaccin in Brazilië en andere Zuid-Amerikaanse landen te organiseren".

Braziliaanse volksgezondheidsexperts en voormalige functionarissen van de waakhond zijn bezorgd over het vaccin, dat niet zo grootschalig is getest als normaal het geval zou zijn. De directeur van Tepcar zegt dat hij wacht op de resultaten van de testfases 1 en 2. Testfase 3 is volgens hem nog gaande.

Brazilië is na de Verenigde Staten het hardst getroffen door het nieuwe coronavirus. Het longvirus is er bij meer dan 3,1 miljoen mensen vastgesteld en er zijn al meer dan 103.000 doden gevallen als gevolg van een besmetting.

Doordat het virus er hard om zich heen grijpt, is Brazilië een geschikte proeflocatie voor vaccins in ontwikkeling. Onder meer Britse en Chinese vaccins in ontwikkeling worden er getest. De directeur van Tepcar heeft Rusland aangeboden dat het Russische vaccin ook in Paraná kan worden getest.

Meer uit Buitenland

VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

48 minuten geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

2 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

3 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

6 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

8 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

9 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

9 uur geleden