Braziliaanse deelstaat gaat Russisch vaccin produceren
RIO DE JANEIRO (ANP) - Een Braziliaans technologisch instituut zegt dat het in de tweede helft van het volgend jaar begint met de productie van het omstreden Russische coronavaccin. De aankondiging kwam vlak na een deal over het vaccin tussen de Braziliaanse deelstaat Paraná en Moskou.
De Russen claimen het eerste effectieve vaccin tegen het nieuwe coronavirus te hebben ontwikkeld, maar onder anderen experts plaatsen vraagtekens bij de veiligheid van het vaccin, dat volgens sommigen onvoldoende is getest. De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn liet zich ook kritisch uit over het vaccin. "Het kan gevaarlijk zijn om miljoenen, zo niet miljarden mensen te vroeg te vaccineren, omdat het de acceptatie van vaccineren vrijwel kan ruïneren als het misgaat", zei hij eerder.
Het Technologisch Instituut van Paraná, Tepcar genaamd, heeft laten weten dat het mogelijk begint met het importeren van het vaccin voor de productie kan beginnen als de Braziliaanse gezondheidswaakhond het vaccin goedkeurt. Tepcar heeft een contract met het Russische investeringsfonds RDIF getekend. Het fonds laat weten dat het doel van het contract is om "de productie en de distributie van het Spoetnik-V-vaccin in Brazilië en andere Zuid-Amerikaanse landen te organiseren".
Braziliaanse volksgezondheidsexperts en voormalige functionarissen van de waakhond zijn bezorgd over het vaccin, dat niet zo grootschalig is getest als normaal het geval zou zijn. De directeur van Tepcar zegt dat hij wacht op de resultaten van de testfases 1 en 2. Testfase 3 is volgens hem nog gaande.
Brazilië is na de Verenigde Staten het hardst getroffen door het nieuwe coronavirus. Het longvirus is er bij meer dan 3,1 miljoen mensen vastgesteld en er zijn al meer dan 103.000 doden gevallen als gevolg van een besmetting.
Doordat het virus er hard om zich heen grijpt, is Brazilië een geschikte proeflocatie voor vaccins in ontwikkeling. Onder meer Britse en Chinese vaccins in ontwikkeling worden er getest. De directeur van Tepcar heeft Rusland aangeboden dat het Russische vaccin ook in Paraná kan worden getest.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
5 uur geleden