Braziliaanse deelstaat gaat Russisch vaccin produceren
RIO DE JANEIRO (ANP) - Een Braziliaans technologisch instituut zegt dat het in de tweede helft van het volgend jaar begint met de productie van het omstreden Russische coronavaccin. De aankondiging kwam vlak na een deal over het vaccin tussen de Braziliaanse deelstaat Paraná en Moskou.
De Russen claimen het eerste effectieve vaccin tegen het nieuwe coronavirus te hebben ontwikkeld, maar onder anderen experts plaatsen vraagtekens bij de veiligheid van het vaccin, dat volgens sommigen onvoldoende is getest. De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn liet zich ook kritisch uit over het vaccin. "Het kan gevaarlijk zijn om miljoenen, zo niet miljarden mensen te vroeg te vaccineren, omdat het de acceptatie van vaccineren vrijwel kan ruïneren als het misgaat", zei hij eerder.
Het Technologisch Instituut van Paraná, Tepcar genaamd, heeft laten weten dat het mogelijk begint met het importeren van het vaccin voor de productie kan beginnen als de Braziliaanse gezondheidswaakhond het vaccin goedkeurt. Tepcar heeft een contract met het Russische investeringsfonds RDIF getekend. Het fonds laat weten dat het doel van het contract is om "de productie en de distributie van het Spoetnik-V-vaccin in Brazilië en andere Zuid-Amerikaanse landen te organiseren".
Braziliaanse volksgezondheidsexperts en voormalige functionarissen van de waakhond zijn bezorgd over het vaccin, dat niet zo grootschalig is getest als normaal het geval zou zijn. De directeur van Tepcar zegt dat hij wacht op de resultaten van de testfases 1 en 2. Testfase 3 is volgens hem nog gaande.
Brazilië is na de Verenigde Staten het hardst getroffen door het nieuwe coronavirus. Het longvirus is er bij meer dan 3,1 miljoen mensen vastgesteld en er zijn al meer dan 103.000 doden gevallen als gevolg van een besmetting.
Doordat het virus er hard om zich heen grijpt, is Brazilië een geschikte proeflocatie voor vaccins in ontwikkeling. Onder meer Britse en Chinese vaccins in ontwikkeling worden er getest. De directeur van Tepcar heeft Rusland aangeboden dat het Russische vaccin ook in Paraná kan worden getest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
9 uur geleden