Braziliaanse bondscoach Tite blijft rustig onder favorietenrol WK
DOHA (ANP) - De Braziliaanse bondscoach Tite lijkt bij het WK niet gebukt te gaan onder druk en stress. Een dag voordat het toernooi begint voor de uitgesproken favoriet, maakte de 61-jarige trainer een relaxte indruk. In de bomvolle perszaal in Doha, grapte Tite wat met verdediger Thiago Silva en de vele aanwezige Braziliaanse journalisten.
"Ja, we weten dat veel mensen ons als favoriet zien", aldus Tite. "Brazilië heeft een hele sterke traditie met voetbal. Als je onze situatie vergelijkt met vier jaar geleden, klopt het plaatje misschien nu wel beter. We dromen ervan om de winnaar te zijn. We hebben goede hoop, maar tegelijkertijd weten we ook dat er op dit toernooi vele andere goede teams zijn."
De hunkering naar de titel is enorm in Brazilië, dat in 2002 voor het laatst de beste van de wereld was. In 2006 (tegen Frankrijk), 2010 (tegen Nederland) en 2018 (tegen België) was de kwartfinale het eindstation. In 2014 verloren de Zuid-Amerikanen in de halve eindstrijd met 7-1 van Duitsland.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
1 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
5 uur geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
6 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
11 uur geleden