Braziliaanse bondscoach Tite blijft rustig onder favorietenrol WK
DOHA (ANP) - De Braziliaanse bondscoach Tite lijkt bij het WK niet gebukt te gaan onder druk en stress. Een dag voordat het toernooi begint voor de uitgesproken favoriet, maakte de 61-jarige trainer een relaxte indruk. In de bomvolle perszaal in Doha, grapte Tite wat met verdediger Thiago Silva en de vele aanwezige Braziliaanse journalisten.
"Ja, we weten dat veel mensen ons als favoriet zien", aldus Tite. "Brazilië heeft een hele sterke traditie met voetbal. Als je onze situatie vergelijkt met vier jaar geleden, klopt het plaatje misschien nu wel beter. We dromen ervan om de winnaar te zijn. We hebben goede hoop, maar tegelijkertijd weten we ook dat er op dit toernooi vele andere goede teams zijn."
De hunkering naar de titel is enorm in Brazilië, dat in 2002 voor het laatst de beste van de wereld was. In 2006 (tegen Frankrijk), 2010 (tegen Nederland) en 2018 (tegen België) was de kwartfinale het eindstation. In 2014 verloren de Zuid-Amerikanen in de halve eindstrijd met 7-1 van Duitsland.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
13 uur geleden