Braziliaanse activist en hoofd Amazone-stam overleden aan corona
BELÉM (ANP/AFP) - De bekendste activist voor het behoud van het Amazone-regenwoud is overleden aan de gevolgen van besmetting met het coronavirus. Het Braziliaanse stamhoofd Paulino Paiakan geldt als een van de meest iconische verdedigers van de Amazone. Hij overleed dinsdag is een ziekenhuis in de stad Redencao.
Paiakan werd beroemd door zijn verzet tegen het Belo Monte-project, de geplande bouw van een stuwdam, in de jaren tachtig. Hij kwam toen op uitnodiging van milieuorganisaties ook naar Den Haag om Nederlandse investeerders over te halen geen geld in het project te steken. Paiakans beweging wist de Wereldbank uiteindelijk te overtuigen niet in het project te investeren. In 2011 vond het toch nog doorgang.
Brazilië is na de Verenigde Staten het zwaarst getroffen door het nieuwe coronavirus. Het aantal besmettingsgevallen loopt er richting de één miljoen en er zijn meer dan 46.000 doden. De inheemse stammen in het Amazone-regenwoud zouden ook bijzonder hard worden geraakt. Volgens de Braziliaanse Vereniging van Inheemse Volkeren zijn zeker 5500 inheemse mensen besmet geraakt, van wie er minstens 287 zijn bezweken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
6 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
8 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
8 uur geleden