Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse activist en hoofd Amazone-stam overleden aan corona

Braziliaanse activist en hoofd Amazone-stam overleden aan corona

BELÉM (ANP/AFP) - De bekendste activist voor het behoud van het Amazone-regenwoud is overleden aan de gevolgen van besmetting met het coronavirus. Het Braziliaanse stamhoofd Paulino Paiakan geldt als een van de meest iconische verdedigers van de Amazone. Hij overleed dinsdag is een ziekenhuis in de stad Redencao.

Paiakan werd beroemd door zijn verzet tegen het Belo Monte-project, de geplande bouw van een stuwdam, in de jaren tachtig. Hij kwam toen op uitnodiging van milieuorganisaties ook naar Den Haag om Nederlandse investeerders over te halen geen geld in het project te steken. Paiakans beweging wist de Wereldbank uiteindelijk te overtuigen niet in het project te investeren. In 2011 vond het toch nog doorgang.

Brazilië is na de Verenigde Staten het zwaarst getroffen door het nieuwe coronavirus. Het aantal besmettingsgevallen loopt er richting de één miljoen en er zijn meer dan 46.000 doden. De inheemse stammen in het Amazone-regenwoud zouden ook bijzonder hard worden geraakt. Volgens de Braziliaanse Vereniging van Inheemse Volkeren zijn zeker 5500 inheemse mensen besmet geraakt, van wie er minstens 287 zijn bezweken.

Meer uit Buitenland

Gouverneur Minnesota wil dat zijn staat schietpartij onderzoekt

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.

7 minuten geleden
Grenspolitie: schietende agent Minneapolis was goed getraind

MINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.

51 minuten geleden
Trump: gouverneur Walz en burgemeester zetten aan tot opstand

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.

1 uur geleden
Trump looft Britse soldaten na rel over 'laffe NAVO-troepen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.

3 uur geleden
Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

3 uur geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

4 uur geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

5 uur geleden