Braziliaans voetbalicoon Pelé moet langer in ziekenhuis blijven
SÃO PAULO (ANP) - De Braziliaanse voetballegende Pelé moet langer in het ziekenhuis blijven. De 81-jarige Pelé ligt sinds 13 februari weer in het hospitaal van São Paulo, om chemotherapie te ondergaan na een operatie afgelopen jaar aan een darmtumor. De Braziliaan heeft in het ziekenhuis echter ook een urineweginfectie gekregen en die zorgt ervoor dat hij voorlopig niet terug naar huis kan.
Bij Pelé werd begin september een tumor uit zijn dikke darm verwijderd. De Braziliaan, die wordt gezien als een van de beste voetballers ooit, lag toen dagenlang op de intensive care. Hij mocht eind september het ziekenhuis verlaten, maar keerde sindsdien al een paar keer terug naar het Albert Einstein-ziekenhuis van São Paulo voor chemotherapie. Via Instagram liet Pelé zijn bijna 8,5 miljoen volgers onlangs weten dat hij weer voor een reguliere behandeling naar het ziekenhuis ging.
De voorbije jaren was de gezondheidstoestand van Pelé vaker zorgelijk. Hij werd meerdere keren geopereerd aan de heup en had ook knieklachten en een wervelkolomprobleem. Drie jaar geleden werd bij de drievoudig wereldkampioen (1958, 1962 en 1970) na een urineweginfectie een niersteen verwijderd.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
43 minuten geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
7 uur geleden