Braziliaans voetbalicoon Pelé moet langer in ziekenhuis blijven
SÃO PAULO (ANP) - De Braziliaanse voetballegende Pelé moet langer in het ziekenhuis blijven. De 81-jarige Pelé ligt sinds 13 februari weer in het hospitaal van São Paulo, om chemotherapie te ondergaan na een operatie afgelopen jaar aan een darmtumor. De Braziliaan heeft in het ziekenhuis echter ook een urineweginfectie gekregen en die zorgt ervoor dat hij voorlopig niet terug naar huis kan.
Bij Pelé werd begin september een tumor uit zijn dikke darm verwijderd. De Braziliaan, die wordt gezien als een van de beste voetballers ooit, lag toen dagenlang op de intensive care. Hij mocht eind september het ziekenhuis verlaten, maar keerde sindsdien al een paar keer terug naar het Albert Einstein-ziekenhuis van São Paulo voor chemotherapie. Via Instagram liet Pelé zijn bijna 8,5 miljoen volgers onlangs weten dat hij weer voor een reguliere behandeling naar het ziekenhuis ging.
De voorbije jaren was de gezondheidstoestand van Pelé vaker zorgelijk. Hij werd meerdere keren geopereerd aan de heup en had ook knieklachten en een wervelkolomprobleem. Drie jaar geleden werd bij de drievoudig wereldkampioen (1958, 1962 en 1970) na een urineweginfectie een niersteen verwijderd.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
18 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
20 uur geleden