Braziliaans voetbalicoon Pelé moet langer in ziekenhuis blijven
SÃO PAULO (ANP) - De Braziliaanse voetballegende Pelé moet langer in het ziekenhuis blijven. De 81-jarige Pelé ligt sinds 13 februari weer in het hospitaal van São Paulo, om chemotherapie te ondergaan na een operatie afgelopen jaar aan een darmtumor. De Braziliaan heeft in het ziekenhuis echter ook een urineweginfectie gekregen en die zorgt ervoor dat hij voorlopig niet terug naar huis kan.
Bij Pelé werd begin september een tumor uit zijn dikke darm verwijderd. De Braziliaan, die wordt gezien als een van de beste voetballers ooit, lag toen dagenlang op de intensive care. Hij mocht eind september het ziekenhuis verlaten, maar keerde sindsdien al een paar keer terug naar het Albert Einstein-ziekenhuis van São Paulo voor chemotherapie. Via Instagram liet Pelé zijn bijna 8,5 miljoen volgers onlangs weten dat hij weer voor een reguliere behandeling naar het ziekenhuis ging.
De voorbije jaren was de gezondheidstoestand van Pelé vaker zorgelijk. Hij werd meerdere keren geopereerd aan de heup en had ook knieklachten en een wervelkolomprobleem. Drie jaar geleden werd bij de drievoudig wereldkampioen (1958, 1962 en 1970) na een urineweginfectie een niersteen verwijderd.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
10 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
12 uur geleden