Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaans leger vindt geen bewijs voor stemfraude

Braziliaans leger vindt geen bewijs voor stemfraude

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse verkiezingen zijn vorige maand probleemloos verlopen en er is geen sprake van verkiezingsfraude. Dat is de conclusie van een langverwacht rapport van het Braziliaanse ministerie van Defensie. De vertrekkende rechts-populistische president Jair Bolsonaro suggereerde maandenlang dat het Braziliaanse kiessysteem fraudegevoelig zou zijn, maar hier is volgens het leger dus geen sprake van.

Aanhangers van Bolsonaro keken volgens buitenlandse media uit naar de rapportage, omdat het hun beweringen over de onterechte verkiezingswinst van de linkse oud-president Luiz Inácio Lula da Silva zou kunnen bevestigen. Het leger, dat het onderzoek in opdracht van voormalig legerofficier Bolsonaro uitvoerde, stelt echter dat er niets mankeert aan het kiessysteem. Wel suggereert Defensie de broncode van de stemcomputers te waarborgen zodat daar niet mee geknoeid kan worden.

De hoogste electorale autoriteit van het land zegt het rapport "met tevredenheid" te hebben ontvangen. Alexandre de Moraes, het hoofd van het hoogste verkiezingstribunaal (TSE), belooft de suggesties om het systeem te perfectioneren te analyseren.

Lula, vanaf 1 januari de president van Brazilië, prees in een reactie de stemmachines die Brazilië al sinds 1996 gebruikt. Hij won de verkiezingen nipt van Bolsonaro met 50,9 procent van de stemmen.

Meer uit Buitenland

Israël meldt vernietiging vliegtuig van gedode leider Khamenei

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.

9 minuten geleden
Parlement Myanmar jaren na staatsgreep weer bijeen

NAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.

34 minuten geleden
Iran dreigt met aanvallen op doelen die het linkt aan tv-zender

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.

1 uur geleden
Vluchten luchthaven Dubai 'geleidelijk hervat' na drone-incident

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.

1 uur geleden
Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

2 uur geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

2 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

3 uur geleden