Braziliaans Hooggerechtshof weigert verbod op X op te heffen
BRASILIA (ANP/DPA) - Het Hooggerechtshof van Brazilië heeft vrijdag geweigerd het verbod op het socialemediaplatform X, eigendom van techmiljardair Elon Musk, op te heffen. De berichtendienst is in Brazilië sinds eind augustus niet toegankelijk omdat het platform weigerde accounts te blokkeren die nepnieuws en haatzaaiende berichten zouden verspreiden.
Daarnaast voldeed X niet aan de eis om een juridische vertegenwoordiger aan te stellen in het land. Musk noemde het verbod een poging tot censuur.
Donderdag meldde X dat het aan de eisen had voldaan en verzocht het om het verbod op te heffen, volgens lokale media. Het bedrijf had, zoals gevraagd, een juridisch vertegenwoordiger aangesteld en de accounts van verschillende gebruikers die onderzocht werden geblokkeerd. Ook werd een boete betaald van 18,3 miljoen Braziliaanse real, omgerekend ongeveer 3 miljoen euro. De rechter gaf echter aan dat X pas opnieuw in Brazilië geactiveerd zou worden als er nog eens een boete van 10 miljoen real betaald werd.
Toegankelijk
Musk, een uitgesproken voorstander van de voormalig Amerikaans president Donald Trump tijdens diens verkiezingscampagne, profileert zichzelf als een verdediger van vrije meningsuiting. Hij beschuldigde een rechter van het Hooggerechtshof, Alexandre de Moraes, ervan de vrijheid van meningsuiting aan te vallen en noemde hem een "boosaardige dictator."
X, dat eerder Twitter heette, gaf onder de nieuwe eigenaar Musk eerder wel gehoor aan overheden die bepaalde accounts of berichten geblokkeerd wilden zien. In mei vorig jaar, midden in verkiezingstijd, zei het toenmalige Twitter in Turkije vier accounts en ruim vierhonderd berichten te hebben geblokkeerd nadat een rechter dat had bevolen. Het socialemediaplatform zei dit te doen om Twitter toegankelijk te houden voor Turken, maar ging wel in beroep tegen die bevelen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.
38 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.
53 minuten geledenDUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Boekingen voor vakantiewoningen in Parijs bij Airbnb, Booking.com en andere verhuurplatformen zijn flink gedaald door de gewelddadige straatprotesten in de Franse hoofdstad van de afgelopen tijd. Dat meldt data-analysebedrijf AirDNA, dat is gespecialiseerd in onderzoek naar de verhuur van vakantieaccommodaties.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.
2 uur geleden