Brawn ziet gelijkenis met Schumacher in 'sensationele' Verstappen
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen was sensationeel in de 70th Anniversary Grand Prix, meent technisch directeur Ross Brawn van de Formule 1. "Hij doet me in vele opzichten herinneren aan Michael Schumacher. De limiet van de auto is niet de limiet van Max Verstappen", aldus de Brit in zijn column op de website van de Formule 1. Brawn was teambaas in de gouden jaren van Schumacher, waarin de Duitser zeven wereldtitels veroverde.
Verstappen zette zondag tijdens de race op Silverstone de twee torenhoge favorieten van Mercedes te kijk. Hij stuurde de Red Bull foutloos naar de negende GP-zege in zijn carrière. "Hij voelt de subtiliteit van de auto en reageert daar perfect op. Ik herinner me de begindagen van Max in de Formule 1. Toen al was zijn snelheid duidelijk, maar nu is hij uitgegroeid tot een uitzonderlijke coureur."
Brawn genoot vooral ook van de conversaties tijdens de race tussen Verstappen en zijn team over de boordradio. "Als je naar hem luistert, kun je wel horen dat hij nog veel meer in zich heeft", aldus Brawn, die vroeg in de race Verstappen hoorde zeggen dat hij niet van plan was in te houden om zijn banden te sparen ("Dit is mijn enige kans om dichtbij een Mercedes te komen, dus ga hier niet rijden als een omaatje"). Dat zegt ook wel wat, aldus Brawn. "Het getuigt van een enorm zelfvertrouwen en een hechte relatie met het team."
Meer uit Sport
MOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.
3 uur geledenKIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
23 uur geleden