Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brawn laat bij zijn pensioen Formule 1 'sterker dan ooit' achter

Brawn laat bij zijn pensioen Formule 1 'sterker dan ooit' achter

LONDEN (ANP) - Sportief directeur van de Formule 1 Ross Brawn gaat met pensioen. Dat heeft de 68-jarige Brit bevestigd in zijn column op de website van de hoogste autosportklasse. "Sinds ik zes jaar geleden in het managementteam kwam, is er veel ten goede veranderd. De Formule 1 is sterker dan ooit", schrijft Brawn, die in 1978 zijn carrière in de Formule 1 begon als technicus bij Williams.

Brawn vormde jarenlang een 'gouden' combinatie met Michael Schumacher. Hij werkte als technisch directeur bij Benetton en Ferrari samen met de Duitser, wat resulteerde in zeven wereldtitels (in 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 en 2004). Brawn werd gezien als het strategisch brein achter de successen van Schumacher.

De Brit nam in 2006 afscheid van de Formule 1, maar keerde drie jaar later terug met een eigen team: Brawn GP. De renstal van Brawn leverde met Jenson Button direct de wereldkampioen van 2009. Hij verkocht zijn team daarna aan Mercedes, waarbij Brawn nog een tijdje samenwerkte met Schumacher voordat hij eind 2013 weer uit de Formule 1 verdween. Begin 2017 keerde Brawn terug in de Formule 1 toen de Amerikaanse eigenaar Liberty Media hem aanstelde als technisch en sportief directeur.

Invoering van het kostenplafond

"Ik heb van bijna elke minuut genoten en ik heb het geluk gehad met veel geweldige teams, geweldige coureurs en geweldige mensen te hebben gewerkt. Ik zal nu vanaf de bank naar de Formule 1 kijken, juichend en vloekend als een fan en blij dat de sport zo'n fantastische toekomst heeft", schrijft hij.

Brawn noemt de invoering van het kostenplafond, het toevoegen van een sprintrace en de grote aerodynamische veranderingen in de auto's zijn grootste successen. "Het was voor mij een enorme kick toen ik dit jaar wel twee of drie auto's naast elkaar zag racen; dat hadden we nog niet vaak gezien. Nu kun je zonder problemen meerdere ronden hard achter een andere auto rijden."

Meer uit Sport

Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

1 uur geleden
Roeiers grijpen acht finaleplekken in wereldbeker Luzern

LUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.

2 uur geleden
Van den Goorbergh en Veijer te langzaam in kwalificaties TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben zich in de kwalificaties voor de Moto2 bij de TT van Assen niet kunnen onderscheiden. Van den Goorbergh reed de veertiende tijd en Veijer de vijftiende. Beide Nederlanders waren meer dan een halve seconde langzamer dan de Colombiaan David Alonso, die poleposition bemachtigde in een tijd van 1.35,236. De klasseringen van Van den Goorbergh en Veijer betekenen een startplek op de vijfde rij in de race op zondag.

3 uur geleden
Tennisser Sinner klaar om Wimbledon-titel te verdedigen

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Jannik Sinner is een maand na zijn vroegtijdige uitschakeling in de tweede ronde van Roland Garros klaar om komende weken zijn Wimbledon-titel te verdedigen. Dat zei de Italiaanse nummer 1 van de wereld daags voor de start van het grandslamtoernooi in Londen.

3 uur geleden
Tennisster Keys met toernooizege op weg naar Wimbledon

EASTBOURNE (ANP) - Tennisster Madison Keys begint aan Wimbledon met de zege van het WTA-toernooi van Eastbourne op zak. De 31-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het Britse grastoernooi Tatjana Maria uit Duitsland in twee sets: 7-5 6-4.

3 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in derde training van GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Oostenrijk de zesde tijd neergezet. Op de Red Bull Ring in Spielberg moest de Nederlander 0,273 seconde toegeven op de Brit George Russell in de Mercedes. Die was met 1.07,096 net iets sneller dan zijn Italiaanse teamgenoot Kimi Antonelli (0,038 seconde).

4 uur geleden
Van de Zandschulp maandag op Wimbledon in eerste partij op baan 7

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp komt maandag als eerste Nederlandse tennisser in actie op Wimbledon. De nummer 52 van de wereldranglijst speelt tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic de eerste partij op baan 7. De wedstrijd begint om 11.00 uur plaatselijke tijd, dus 12.00 uur Nederlandse tijd.

5 uur geleden