Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braverman: migratie kan Britse Conservatieven de kop kosten

Braverman: migratie kan Britse Conservatieven de kop kosten

LONDEN (ANP) - Suella Braverman, die door de Britse premier Rishi Sunak werd ontslagen als minister van Binnenlandse Zaken, zegt dat migratie haar Conservatieve Partij de kop kan kosten. In haar eerste interview sinds haar vertrek met de nieuwszender BBC Radio 4 zei ze dat de migratieplannen van Sunak "jammerlijk" niet zullen werken. Er gaan geruchten dat Braverman zelf partijleider wil worden.

Braverman werd gevraagd hoe de Conservatieve Partij de landelijke verkiezingen denkt te gaan winnen, die uiterlijk begin 2025 gehouden worden. Daarvoor staat volgens haar het migratiebeleid centraal. "We vechten om de boten te stuiten, de economie te stabiliseren en te leveren voor het Britse volk", zei Braverman op de radio. Ze zei te hopen dat Sunak daarin slaagt.

Woensdag sloot de Britse regering een nieuwe deal met Rwanda om migranten naar dat land uit te zetten. Een eerdere poging om dat te doen werd door de rechter tegengehouden, omdat het plan in strijd was met internationaal recht. De regering-Sunak hoopt dat deze afspraak met een juridische kunstgreep wel standhoudt. Sunak houdt begin van de middag (Nederlandse tijd) een persconferentie waarin hij zich naar verwachting zal verdedigen.

Hardliners in de partij, onder wie Braverman, vinden de nieuwe deal te slap. De minister van Migratie Robert Jenrick stapte al op, omdat hij vindt dat er iets gedaan moet worden tegen rechters in binnen- en buitenland die de wetgeving blokkeren. Suella Braverman zegt desondanks dat ze nog altijd achter Rishi Sunak staat als leider van de partij en dat ze hoopt dat hij de verkiezingen weet te winnen. Toch liet ze wel doorschemeren dat ze twijfelt of hij daartoe in staat zal zijn.

Meer uit Buitenland

EU-lening voor Oekraïne vooral bestemd voor aanschaf van drones

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt aan de lidstaten voor akkoord te gaan met de uitbetaling van 45 miljard euro aan Oekraïne. Dat is de helft van de EU-lening van 90 miljard euro voor 2026 en 2027 die Hongarije nog steeds blokkeert. De Commissie gaat desondanks door met de benodigde voorbereidingen. Van die 45 miljard voor dit jaar is 28,3 miljard euro bestemd voor de Oekraïense drone-industrie, zegt Commissievoorzitter Ursula von der Leyen woensdag.

16 minuten geleden
Nabestaanden Virginia Giuffre willen ontmoeting met Charles

LONDEN (ANP) - Nabestaanden van Virginia Giuffre hebben er bij koning Charles op aangedrongen om slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein te ontmoeten. "We dringen er bij koning Charles met klem op aan om ons en de slachtoffers te ontmoeten en te horen wat we te zeggen hebben", zeiden de broer en schoonzus van Giuffre in een verklaring aan BBC Newsnight.

16 minuten geleden
Britse premier wil banden met EU nog verder aanhalen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.

1 uur geleden
Terrorisme-onderzoek om explosief bij Bank of America in Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.

2 uur geleden
Al-Sharaa nuanceert uitspraak Merz over terugkeer Syriërs

LONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.

2 uur geleden
Trump 'denkt er sterk over' uit de NAVO te stappen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.

3 uur geleden
Veel animo in Florida voor geplande maanmissie Artemis II

ORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.

5 uur geleden