Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braverman: migratie kan Britse Conservatieven de kop kosten

Braverman: migratie kan Britse Conservatieven de kop kosten

LONDEN (ANP) - Suella Braverman, die door de Britse premier Rishi Sunak werd ontslagen als minister van Binnenlandse Zaken, zegt dat migratie haar Conservatieve Partij de kop kan kosten. In haar eerste interview sinds haar vertrek met de nieuwszender BBC Radio 4 zei ze dat de migratieplannen van Sunak "jammerlijk" niet zullen werken. Er gaan geruchten dat Braverman zelf partijleider wil worden.

Braverman werd gevraagd hoe de Conservatieve Partij de landelijke verkiezingen denkt te gaan winnen, die uiterlijk begin 2025 gehouden worden. Daarvoor staat volgens haar het migratiebeleid centraal. "We vechten om de boten te stuiten, de economie te stabiliseren en te leveren voor het Britse volk", zei Braverman op de radio. Ze zei te hopen dat Sunak daarin slaagt.

Woensdag sloot de Britse regering een nieuwe deal met Rwanda om migranten naar dat land uit te zetten. Een eerdere poging om dat te doen werd door de rechter tegengehouden, omdat het plan in strijd was met internationaal recht. De regering-Sunak hoopt dat deze afspraak met een juridische kunstgreep wel standhoudt. Sunak houdt begin van de middag (Nederlandse tijd) een persconferentie waarin hij zich naar verwachting zal verdedigen.

Hardliners in de partij, onder wie Braverman, vinden de nieuwe deal te slap. De minister van Migratie Robert Jenrick stapte al op, omdat hij vindt dat er iets gedaan moet worden tegen rechters in binnen- en buitenland die de wetgeving blokkeren. Suella Braverman zegt desondanks dat ze nog altijd achter Rishi Sunak staat als leider van de partij en dat ze hoopt dat hij de verkiezingen weet te winnen. Toch liet ze wel doorschemeren dat ze twijfelt of hij daartoe in staat zal zijn.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

2 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

3 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

4 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

6 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

9 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

9 uur geleden