Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braverman: migratie kan Britse Conservatieven de kop kosten

Braverman: migratie kan Britse Conservatieven de kop kosten

LONDEN (ANP) - Suella Braverman, die door de Britse premier Rishi Sunak werd ontslagen als minister van Binnenlandse Zaken, zegt dat migratie haar Conservatieve Partij de kop kan kosten. In haar eerste interview sinds haar vertrek met de nieuwszender BBC Radio 4 zei ze dat de migratieplannen van Sunak "jammerlijk" niet zullen werken. Er gaan geruchten dat Braverman zelf partijleider wil worden.

Braverman werd gevraagd hoe de Conservatieve Partij de landelijke verkiezingen denkt te gaan winnen, die uiterlijk begin 2025 gehouden worden. Daarvoor staat volgens haar het migratiebeleid centraal. "We vechten om de boten te stuiten, de economie te stabiliseren en te leveren voor het Britse volk", zei Braverman op de radio. Ze zei te hopen dat Sunak daarin slaagt.

Woensdag sloot de Britse regering een nieuwe deal met Rwanda om migranten naar dat land uit te zetten. Een eerdere poging om dat te doen werd door de rechter tegengehouden, omdat het plan in strijd was met internationaal recht. De regering-Sunak hoopt dat deze afspraak met een juridische kunstgreep wel standhoudt. Sunak houdt begin van de middag (Nederlandse tijd) een persconferentie waarin hij zich naar verwachting zal verdedigen.

Hardliners in de partij, onder wie Braverman, vinden de nieuwe deal te slap. De minister van Migratie Robert Jenrick stapte al op, omdat hij vindt dat er iets gedaan moet worden tegen rechters in binnen- en buitenland die de wetgeving blokkeren. Suella Braverman zegt desondanks dat ze nog altijd achter Rishi Sunak staat als leider van de partij en dat ze hoopt dat hij de verkiezingen weet te winnen. Toch liet ze wel doorschemeren dat ze twijfelt of hij daartoe in staat zal zijn.

Meer uit Buitenland

Boeren gooien stenen naar politie Brussel, traangas ingezet

BRUSSEL (ANP) - De sfeer bij de boerenprotesten in Brussel is volgens Belgische media op sommige plekken "erg grimmig". De boeren gooien volgens de krant De Morgen met stenen en aardappelen naar de politie, die traangas en waterkanonnen heeft ingezet.

40 minuten geleden
EU-hof houdt Frontex verantwoordelijk voor pushback Syrisch gezin

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft geoordeeld dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex verantwoordelijk kan worden gehouden voor de zogeheten pushback van een Syrisch gezin. Hulporganisatie VluchtelingenWerk spreekt van een "baanbrekende uitspraak". Volgens de organisatie is het de eerste keer dat het EU-hof heeft geoordeeld over de rol van Frontex bij een pushback, het illegaal uitzetten van migranten die niet de kans hebben gekregen om asiel aan te vragen.

42 minuten geleden
VN: aanval op vluchtelingenkamp Soedan eiste meer dan 1000 levens

EL-FASHER (ANP/RTR) - Bij een aanval op het Zamzam-vluchtelingenkamp bij de Soedanese stad el-Fasher kwamen in april minstens 1013 mensen om, melden de VN in een rapport. De Rapid Support Forces (RSF) die de aanval uitvoerden, deden niet genoeg om burgerdoden te voorkomen en hadden het mogelijk op de burgerbevolking gemunt, volgens het rapport.

59 minuten geleden
Levenslange celstraf voor Franse anesthesist die patiënten doodde

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse anesthesist is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het vergiftigen van dertig patiënten tussen de 4 en 89 jaar. Twaalf van de slachtoffers overleden.

1 uur geleden
Oekraïense delegatie voor onderhandelingen onderweg naar VS

KYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie is onderweg naar de Verenigde Staten voor overleg met Amerikaanse functionarissen over het stoppen van de oorlog met Rusland. De teams spreken elkaar vrijdag en zaterdag, aldus president Volodymyr Zelensky. Hij voegde eraan toe dat Europese functionarissen mogelijk aanschuiven.

1 uur geleden
Estland: Russische grenswachten staken illegaal grens over

TALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.

1 uur geleden
Von der Leyen: we moeten vandaag oplossing geld Oekraïne vinden

BRUSSEL (ANP) - Het belangrijkste doel van de top van EU-regeringsleiders is het veiligstellen van financiering voor Oekraïne voor de komende twee jaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bij aankomst in Brussel. "We moeten vandaag een oplossing vinden", benadrukte ze.

1 uur geleden