Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braverman: migratie kan Britse Conservatieven de kop kosten

Braverman: migratie kan Britse Conservatieven de kop kosten

LONDEN (ANP) - Suella Braverman, die door de Britse premier Rishi Sunak werd ontslagen als minister van Binnenlandse Zaken, zegt dat migratie haar Conservatieve Partij de kop kan kosten. In haar eerste interview sinds haar vertrek met de nieuwszender BBC Radio 4 zei ze dat de migratieplannen van Sunak "jammerlijk" niet zullen werken. Er gaan geruchten dat Braverman zelf partijleider wil worden.

Braverman werd gevraagd hoe de Conservatieve Partij de landelijke verkiezingen denkt te gaan winnen, die uiterlijk begin 2025 gehouden worden. Daarvoor staat volgens haar het migratiebeleid centraal. "We vechten om de boten te stuiten, de economie te stabiliseren en te leveren voor het Britse volk", zei Braverman op de radio. Ze zei te hopen dat Sunak daarin slaagt.

Woensdag sloot de Britse regering een nieuwe deal met Rwanda om migranten naar dat land uit te zetten. Een eerdere poging om dat te doen werd door de rechter tegengehouden, omdat het plan in strijd was met internationaal recht. De regering-Sunak hoopt dat deze afspraak met een juridische kunstgreep wel standhoudt. Sunak houdt begin van de middag (Nederlandse tijd) een persconferentie waarin hij zich naar verwachting zal verdedigen.

Hardliners in de partij, onder wie Braverman, vinden de nieuwe deal te slap. De minister van Migratie Robert Jenrick stapte al op, omdat hij vindt dat er iets gedaan moet worden tegen rechters in binnen- en buitenland die de wetgeving blokkeren. Suella Braverman zegt desondanks dat ze nog altijd achter Rishi Sunak staat als leider van de partij en dat ze hoopt dat hij de verkiezingen weet te winnen. Toch liet ze wel doorschemeren dat ze twijfelt of hij daartoe in staat zal zijn.

Meer uit Buitenland

Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

2 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

3 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

3 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

4 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

5 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

6 uur geleden
Libanese president pleit voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.

7 uur geleden