Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braspennincx voor het eerst Europees kampioen op de sprint

Braspennincx voor het eerst Europees kampioen op de sprint

GRENCHEN (ANP) - Shanne Braspennincx heeft bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in het Zwitserse Grenchen de titel op de sprint gepakt. Ze versloeg de Duitse Lea Sophie Friedrich na twee heats. Het is de eerste keer dat de 30-jarige Brabantse een individuele titel pakt op een EK.

In de eerste heat passeerde Braspennincx Friedrich in een lange sprint. Met nog meer dan een ronde te gaan kwamen beide sprintsters op snelheid, maar na de laatste bocht ging de Nederlandse haar tegenstandster voorbij aan de bovenkant van de baan. In de tweede heat ving ze de Duitse op en hield ze op de streep een kleine marge.

Braspennincx is de eerste Nederlandse Europees kampioene op de sprint sinds Elis Ligtlee in 2015. Braspennincx veroverde eerder deze week voor het eerst goud op de teamsprint. Op de Olympische Spelen in Tokio afgelopen zomer won ze goud op het sprintonderdeel keirin. Ook daar volgde ze Ligtlee op.

Hartinfarct

Braspennincx kreeg in 2015 op 24-jarige leeftijd een hartinfarct. Ze werd gedotterd en er werd een stent geplaatst. Het leek einde topsportcarrière, maar na een lange revalidatie keerde ze terug op topniveau, met de olympische titel op keirin deze zomer als hoogtepunt. Op de sprint had Braspennincx tot dusverre genoegen moeten nemen met zilver en brons op de nationale kampioenschappen.

Maike van der Duin greep op het omnium net naast een medaille. De 20-jarige baanwielrenster startte als vierde aan de afsluitende puntenkoers, maar kon daarin het verschil op de top 3 niet meer goedmaken. Het goud ging naar de Britse Katie Archibald. De Franse Victoire Bertau pakte zilver en de Italiaanse Rachele Barbieri het brons. Van der Duin was dinsdag al vierde geworden op de scratch.

Meer uit Sport

Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

8 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

8 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

11 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

14 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

15 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

19 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

21 uur geleden