Braspennincx voor het eerst Europees kampioen op de sprint
GRENCHEN (ANP) - Shanne Braspennincx heeft bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in het Zwitserse Grenchen de titel op de sprint gepakt. Ze versloeg de Duitse Lea Sophie Friedrich na twee heats. Het is de eerste keer dat de 30-jarige Brabantse een individuele titel pakt op een EK.
In de eerste heat passeerde Braspennincx Friedrich in een lange sprint. Met nog meer dan een ronde te gaan kwamen beide sprintsters op snelheid, maar na de laatste bocht ging de Nederlandse haar tegenstandster voorbij aan de bovenkant van de baan. In de tweede heat ving ze de Duitse op en hield ze op de streep een kleine marge.
Braspennincx is de eerste Nederlandse Europees kampioene op de sprint sinds Elis Ligtlee in 2015. Braspennincx veroverde eerder deze week voor het eerst goud op de teamsprint. Op de Olympische Spelen in Tokio afgelopen zomer won ze goud op het sprintonderdeel keirin. Ook daar volgde ze Ligtlee op.
Hartinfarct
Braspennincx kreeg in 2015 op 24-jarige leeftijd een hartinfarct. Ze werd gedotterd en er werd een stent geplaatst. Het leek einde topsportcarrière, maar na een lange revalidatie keerde ze terug op topniveau, met de olympische titel op keirin deze zomer als hoogtepunt. Op de sprint had Braspennincx tot dusverre genoegen moeten nemen met zilver en brons op de nationale kampioenschappen.
Maike van der Duin greep op het omnium net naast een medaille. De 20-jarige baanwielrenster startte als vierde aan de afsluitende puntenkoers, maar kon daarin het verschil op de top 3 niet meer goedmaken. Het goud ging naar de Britse Katie Archibald. De Franse Victoire Bertau pakte zilver en de Italiaanse Rachele Barbieri het brons. Van der Duin was dinsdag al vierde geworden op de scratch.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
21 uur geleden