Braspennincx treedt toe tot atletencommissie UCI
AMSTERDAM (ANP) - Baanwielrenster Shanne Braspennincx maakt de komende vier jaar deel uit van de atletencommissie van de internationale wielrenunie UCI. De Nederlandse sprintster, olympische kampioene op het onderdeel keirin, gaat de belangen behartigen van het baanwielrennen.
Tot de toetreding van Braspennincx is vorige week tijdens de WK in Roubaix besloten. Van alle WK-deelnemers heeft 39 procent een stem uitgebracht. Braspennincx kreeg bijna driekwart (72,4 procent) van de stemmen en versloeg de Nieuw-Zeelandse Kirstie Klingenberg.
Behalve Braspennincx treedt ook de Italiaanse renner Elia Viviani toe tot de atletencommissie. De commissie bestaat uit twintig leden.
De 30-jarige Braspennincx wordt na Laura Smulders de tweede Nederlandse in de commissie. Het wegwielrennen wordt vertegenwoordigd door de Amerikaanse Ruth Winder en de Belg Philippe Gilbert.
In december wordt er een voorzitter van de commissie gekozen.
Meer uit Sport
WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
3 minuten geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
13 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
13 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
15 uur geleden