Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braspennincx naar olympische finale op baanonderdeel keirin

Braspennincx naar olympische finale op baanonderdeel keirin

IZU (ANP) - Shanne Braspennincx heeft zich op de Olympische Spelen op indrukwekkende wijze gekwalificeerd voor de finale op het onderdeel keirin.

De van oorsprong Brabantse finishte in haar halve finale als eerste. De beste drie gaan door. Dat waren verder de Canadese sprintsters Kelsey Mitchell en Lauriane Genest. De Duitse wereldkampioene Emma Hinze werd uitgeschakeld.

In de andere halve finale plaatsten zich de Oekraïensen Olena Starikova en Lioebov Basova en de Nieuw-Zeelandse Ellesse Andrews. De finale is om 10.45 uur.

Ten val

Eerder kwam Laurine van Riessen ernstig ten val. Ze werd per brancard afgevoerd, maar is inmiddels weer bij bewustzijn. Over haar verwondingen is nog niets bekend.

Van Riessen en Braspennincx, partner van sprinter Jeffrey Hoogland, eindigden eerder in de week verrassend als vierde op de teamsprint.

Meer uit Sport

Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

56 minuten geleden
Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

3 uur geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

4 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

4 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

17 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

18 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

20 uur geleden