Braspennincx naar olympische finale op baanonderdeel keirin
IZU (ANP) - Shanne Braspennincx heeft zich op de Olympische Spelen op indrukwekkende wijze gekwalificeerd voor de finale op het onderdeel keirin.
De van oorsprong Brabantse finishte in haar halve finale als eerste. De beste drie gaan door. Dat waren verder de Canadese sprintsters Kelsey Mitchell en Lauriane Genest. De Duitse wereldkampioene Emma Hinze werd uitgeschakeld.
In de andere halve finale plaatsten zich de Oekraïensen Olena Starikova en Lioebov Basova en de Nieuw-Zeelandse Ellesse Andrews. De finale is om 10.45 uur.
Ten val
Eerder kwam Laurine van Riessen ernstig ten val. Ze werd per brancard afgevoerd, maar is inmiddels weer bij bewustzijn. Over haar verwondingen is nog niets bekend.
Van Riessen en Braspennincx, partner van sprinter Jeffrey Hoogland, eindigden eerder in de week verrassend als vierde op de teamsprint.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
6 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden