Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branthwaite helpt PSV met twee treffers aan bekerzege op FC Emmen

Branthwaite helpt PSV met twee treffers aan bekerzege op FC Emmen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. De nummer 4 van de Eredivisie was in het eigen stadion met 3-1 te sterk voor FC Emmen.

Jarrad Branthwaite had een hoofdrol in Eindhoven. De 20-jarige Engelsman tekende in het eerste kwartier voor twee treffers. Luuk de Jong scoorde eveneens voor PSV. Mark Diemers deed wat terug namens Emmen. Met het resultaat neemt PSV revanche voor de 1-0-competitienederlaag bij het laaggeklasseerde Emmen van twee weken geleden.

Branthwaite, die in de Eredivisie nog maar één treffer achter zijn naam heeft, knikte in de 7e minuut een vrije trap van Joey Veerman binnen, 1-0. De van Everton gehuurde verdediger verdubbelde even later de voorsprong door met een licht aangeraakt schot de 2-0 binnen te schieten.

Jagen

Ondanks de voorsprong bleef PSV jagen op meer. Johan Bakayoko en Jordan Teze kregen schietkansen en in de slotfase van de eerste helft waren Ibrahim Sangaré en basisdebutant Patrick van Aanholt dicht bij een treffer. Aan de andere kant van het veld zag PSV-doelman Joël Drommel, de keeper voor het bekertoernooi, voor rust alleen Diemers een poging wagen.

In de openingsfase van de tweede helft was het opnieuw Diemers die uithaalde en deze keer vloog zijn schot via de onderkant van de lat binnen, 2-1. Hoewel Emmen na het doelpunt beter in de wedstrijd kwam, hoefde Drommel zelden handelend op te treden. Op aangeven van invaller Thorgan Hazard besliste De Jong een kwartier voor tijd de wedstrijd door de 3-1 binnen te schieten.

De van een blessure herstelde PSV-verdediger Olivier Boscagli maakte vijf minuten voor tijd zijn rentree na tien maanden afwezigheid.

Meer uit Voetbal

Barcelona trekt zich terug uit Super League

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.

2 uur geleden
Aanvaller Pléa van PSV wacht nieuwe operatie

EINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.

2 uur geleden
Roda JC veroordeelt vuurwerkactie van fans in duel met ADO

KERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.

5 uur geleden
Narsingh gaat op tweede niveau in Griekenland voetballen

ERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.

6 uur geleden
NAC Breda met tien man ten onder tegen Excelsior

BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.

17 uur geleden
Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde Rodrygo

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.

19 uur geleden
Boze Ronaldo ontbreekt opnieuw bij Al Nassr

RIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.

19 uur geleden