Brandweerchef LA: bezuinigingen bemoeilijken strijd tegen vuur
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Brandweercommandant Kristin Crowley van Los Angeles heeft vrijdag stevige kritiek geuit op het bestuur van de stad. Zij zegt dat het verlagen van het budget van de brandweer de bestrijding van de hevige natuurbranden die de stad momenteel treffen ernstig belemmert.
Crowley deed de uitspraken op de dag dat de brandweer de brand eindelijk iets wist terug te dringen. "Ja, het budget werd verlaagd en dat had invloed op ons vermogen om op te treden", zei ze in een emotioneel interview met televisiestation Fox 11. En over haar brandweermensen: "Ze krijgen niet wat ze nodig hebben om hun werk te doen."
Burgemeester Karen Bass, die meer dan 17 miljoen dollar (16,5 miljoen euro) bezuinigde op de brandweer, verdedigde die financiële kortingen en zei dat ze plaatsvonden tijdens "moeilijke budgettaire tijden". Volgens haar hebben de bezuinigingen bovendien geen invloed gehad op de respons op de bosbranden.
De verwoestingen die het vuur aanricht rond Los Angeles zijn enorm. De Amerikaanse president Joe Biden vergeleek de stad vrijdag met een "oorlogsgebied". De bosbranden hebben al zeker elf levens geëist. Duizenden gebouwen zijn verwoest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
1 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
7 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
9 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
9 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
11 uur geleden