Brandweerchef LA: bezuinigingen bemoeilijken strijd tegen vuur
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Brandweercommandant Kristin Crowley van Los Angeles heeft vrijdag stevige kritiek geuit op het bestuur van de stad. Zij zegt dat het verlagen van het budget van de brandweer de bestrijding van de hevige natuurbranden die de stad momenteel treffen ernstig belemmert.
Crowley deed de uitspraken op de dag dat de brandweer de brand eindelijk iets wist terug te dringen. "Ja, het budget werd verlaagd en dat had invloed op ons vermogen om op te treden", zei ze in een emotioneel interview met televisiestation Fox 11. En over haar brandweermensen: "Ze krijgen niet wat ze nodig hebben om hun werk te doen."
Burgemeester Karen Bass, die meer dan 17 miljoen dollar (16,5 miljoen euro) bezuinigde op de brandweer, verdedigde die financiële kortingen en zei dat ze plaatsvonden tijdens "moeilijke budgettaire tijden". Volgens haar hebben de bezuinigingen bovendien geen invloed gehad op de respons op de bosbranden.
De verwoestingen die het vuur aanricht rond Los Angeles zijn enorm. De Amerikaanse president Joe Biden vergeleek de stad vrijdag met een "oorlogsgebied". De bosbranden hebben al zeker elf levens geëist. Duizenden gebouwen zijn verwoest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
6 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
8 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
9 uur geleden