Brandweerchef LA: bezuinigingen bemoeilijken strijd tegen vuur
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Brandweercommandant Kristin Crowley van Los Angeles heeft vrijdag stevige kritiek geuit op het bestuur van de stad. Zij zegt dat het verlagen van het budget van de brandweer de bestrijding van de hevige natuurbranden die de stad momenteel treffen ernstig belemmert.
Crowley deed de uitspraken op de dag dat de brandweer de brand eindelijk iets wist terug te dringen. "Ja, het budget werd verlaagd en dat had invloed op ons vermogen om op te treden", zei ze in een emotioneel interview met televisiestation Fox 11. En over haar brandweermensen: "Ze krijgen niet wat ze nodig hebben om hun werk te doen."
Burgemeester Karen Bass, die meer dan 17 miljoen dollar (16,5 miljoen euro) bezuinigde op de brandweer, verdedigde die financiële kortingen en zei dat ze plaatsvonden tijdens "moeilijke budgettaire tijden". Volgens haar hebben de bezuinigingen bovendien geen invloed gehad op de respons op de bosbranden.
De verwoestingen die het vuur aanricht rond Los Angeles zijn enorm. De Amerikaanse president Joe Biden vergeleek de stad vrijdag met een "oorlogsgebied". De bosbranden hebben al zeker elf levens geëist. Duizenden gebouwen zijn verwoest.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense krijgsmacht heeft weer een olieraffinaderij aangevallen in Rusland, meldt de verantwoordelijke commandant Robert Brovdi op Telegram. President Volodymyr Zelensky deelde beelden op X waarop vuur en een grote rookpluim te zien zijn. Het gaat om de raffinaderij van Rosneft in Syzran, ruim achthonderd kilometer van de Oekraïense grens.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
2 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
8 uur geleden