Brandweerauto's bekogeld en beschadigd bij rellen in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Bij rellen tussen twee groepen Eritreeërs in Den Haag zijn zaterdagavond brandweerwagens bekogeld. Een brandweerwoordvoerder zegt dat er spiegels en ramen van drie voertuigen zijn beschadigd.
De zegsman meldt dat er twee politievoertuigen in brand stonden en een touringcar. Die branden zijn onder controle, zegt hij. Er was ook brand in het Opera Zalencentrum, waar een groep Eritreeërs samenkwam, dat is volgens hem van binnenuit geblust.
De brandweer kon de branden aanvankelijk niet bestrijden, omdat het te onveilig was. "In eerste instantie kregen we een melding van een politieauto die in brand stond. We moesten ons terugtrekken omdat de situatie niet veilig was. Later stond ook een politiebusje in brand bij het zalencomplex. Daar reden we ons vast en werden we bekogeld, waarbij voertuigen beschadigd raakten en we ons weer terug moesten trekken. We hebben daarop hekken geplaatst op de ramen van onze wagens, om alsnog de branden te kunnen blussen."
De zegsman spreekt van "een hele nare situatie. Gelukkig is niemand gewond geraakt".
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
18 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
21 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
1 dag geleden