Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweerauto's bekogeld en beschadigd bij rellen in Den Haag

Brandweerauto's bekogeld en beschadigd bij rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij rellen tussen twee groepen Eritreeërs in Den Haag zijn zaterdagavond brandweerwagens bekogeld. Een brandweerwoordvoerder zegt dat er spiegels en ramen van drie voertuigen zijn beschadigd.

De zegsman meldt dat er twee politievoertuigen in brand stonden en een touringcar. Die branden zijn onder controle, zegt hij. Er was ook brand in het Opera Zalencentrum, waar een groep Eritreeërs samenkwam, dat is volgens hem van binnenuit geblust.

De brandweer kon de branden aanvankelijk niet bestrijden, omdat het te onveilig was. "In eerste instantie kregen we een melding van een politieauto die in brand stond. We moesten ons terugtrekken omdat de situatie niet veilig was. Later stond ook een politiebusje in brand bij het zalencomplex. Daar reden we ons vast en werden we bekogeld, waarbij voertuigen beschadigd raakten en we ons weer terug moesten trekken. We hebben daarop hekken geplaatst op de ramen van onze wagens, om alsnog de branden te kunnen blussen."

De zegsman spreekt van "een hele nare situatie. Gelukkig is niemand gewond geraakt".

Meer uit Binnenland

Bezoek koningspaar VS: nieuw samenwerkingsprogramma voor water

MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.

1 uur geleden
Onderzoeksraad wil snel andere werkwijze voor reiniging reactoren

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.

1 uur geleden
Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

5 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

6 uur geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

7 uur geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

9 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

9 uur geleden