Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweerauto's bekogeld en beschadigd bij rellen in Den Haag

Brandweerauto's bekogeld en beschadigd bij rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij rellen tussen twee groepen Eritreeërs in Den Haag zijn zaterdagavond brandweerwagens bekogeld. Een brandweerwoordvoerder zegt dat er spiegels en ramen van drie voertuigen zijn beschadigd.

De zegsman meldt dat er twee politievoertuigen in brand stonden en een touringcar. Die branden zijn onder controle, zegt hij. Er was ook brand in het Opera Zalencentrum, waar een groep Eritreeërs samenkwam, dat is volgens hem van binnenuit geblust.

De brandweer kon de branden aanvankelijk niet bestrijden, omdat het te onveilig was. "In eerste instantie kregen we een melding van een politieauto die in brand stond. We moesten ons terugtrekken omdat de situatie niet veilig was. Later stond ook een politiebusje in brand bij het zalencomplex. Daar reden we ons vast en werden we bekogeld, waarbij voertuigen beschadigd raakten en we ons weer terug moesten trekken. We hebben daarop hekken geplaatst op de ramen van onze wagens, om alsnog de branden te kunnen blussen."

De zegsman spreekt van "een hele nare situatie. Gelukkig is niemand gewond geraakt".

Meer uit Binnenland

Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

53 minuten geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

56 minuten geleden
Brand na explosie Utrecht onder controle

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.

57 minuten geleden
Dijksma: tot nu toe vier gewonden in Utrecht, niemand zwaargewond

UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.

1 uur geleden
Bewoners van ingestorte panden Utrecht waren niet thuis

UTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.

1 uur geleden
Nederlandse hulpverlener op Lesbos vrijgesproken

LESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.

1 uur geleden
Vijf medewerkers Slachtofferhulp in Utrecht na explosie

UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.

2 uur geleden