Brandweer: vrijdagavond klaar met blussen in Zoetermeer
ZOETERMEER (ANP) - De brandweer hoopt vrijdagavond de bluswerkzaamheden na een grote brand in Zoetermeer helemaal af te ronden. Bij een brand woensdag op een industrieterrein is onder meer een opslagloods verwoest van Shurgard, een bedrijf dat opslagruimte verhuurt. Het nablussen duurt lang en zorgt ook vrijdag nog voor rookontwikkeling.
Er is geen asbest in de omgeving gevonden. Wel lag er asbesthoudend materiaal in de bedrijfspanden die bij de brand betrokken waren. Een gespecialiseerd bedrijf gaat dat verwijderen. De locatie is afgezet.
In de loods van Shurgard waren negenhonderd units waarin mensen hun spullen hadden opgeslagen. Die zijn volledig verwoest. Het bedrijf heeft donderdag en vrijdag alle huurders benaderd en wil helpen bij de verzekeringsprocedure.
De brand begon in de nacht van dinsdag op woensdag in een papier-, ijzer- en metaalhandel aan de Industrieweg en sloeg over naar het opslagbedrijf.
Meer uit Binnenland
DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
5 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
11 uur geleden