Brandweer vreest aanwakkerende wind bij Herkenbosch
HERKENBOSCH (ANP) - De brandweer heeft de brand in Nationaal Park de Meinweg bij Herkenbosch naar eigen zeggen grotendeels onder controle. Maar het sein brand meester wordt nog niet gegeven, laat een woordvoerder woensdagochtend weten. "Daarvoor zijn we wat huiverig", aldus de woordvoerder, verwijzend naar eerdere ervaringen.
Zo werd dinsdag ook het sein brand meester gegeven, maar even later grepen de vlammen, aangewakkerd door de wind, weer om zich heen. Voor een soortgelijk scenario wordt ook woensdag gevreesd. "Dinsdagmiddag leek de brand ook onder controle - opeens wakkert de wind aan en daar zag je de vlammen weer oplaaien", zei de woordvoerder.
"De wind is nog rustig, maar we krijgen woensdagmiddag windsnelheden tot 6 meter per seconde, met uitschieters tot 10 meter per seconde. Dat staat gelijk aan windkracht 5", aldus de bezorgde woordvoerder. Volgens hem heeft het vuur een gebied van tussen de 175 en 200 hectare verwoest.
Tanks
Twee tanks van het leger hebben in de nacht van dinsdag op woensdag over een lengte van 250 meter bij een breedte van 40 meter bomen, struiken en andere begroeiing weggehaald in de bossen bij de dinsdag ontruimde manege Venhof. Deze brede gang moet voorkomen dat het vuur van het ene bosdeel naar het andere overslaat. Volgens de brandweer hebben de twee oude Leopard II-tanks woensdagochtend hun werkzaamheden afgerond. "De corridor is klaar", aldus de woordvoerder.
Volgens de zegsman blijft het risico van brand ook zonder wind bestaan. "Het vuur zit in de grond. Daar moet echt heel veel water op." De hulpdiensten beraden zich nog over de inzet van Duitse blushelikopters. Twee blusheli's vlogen dinsdag af en aan na het opnieuw oplaaien van de brand dinsdagmiddag.
Tussen de brand in de Peel en de brand op de Meinweg is wel een verschil. "De Peel, daar kun je met de blusvoertuigen niet doorheen rijden, het gebied is grotendeels ontoegankelijk. Hier kunnen de blusvoertuigen wel overal doorheen."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant stelt een besluit over het mogelijk verdwijnen van het dorp Moerdijk uit. De provincie wil de komende maanden diverse onderzoeken laten doen, onder meer om de maatschappelijke kosten en baten en de milieugevolgen te kunnen afwegen. Wat de gemeente Moerdijk betreft, maakt het dorp met ruim 1100 inwoners plaats voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats.
29 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Negen mensen zijn donderdag aangehouden rond de Europa League-wedstrijd van Go Ahead Eagles tegen het Duitse VfB Stuttgart in Deventer. Ze hadden zich volgens de politie schuldig gemaakt aan belediging, mishandeling, openlijk geweld en het niet voldoen aan een bevel van een agent.
38 minuten geledenMOERDIJK (ANP) - PVV-leider Geert Wilders vindt dat het dorp Moerdijk onder geen beding mag verdwijnen en zegt zich daar "met hand en tand" tegen te verzetten. Wilders hoopt een meerderheid in de Tweede Kamer te kunnen vinden om het besluit tegen te houden, zei hij vrijdag bij een bezoek aan Moerdijk.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Boeren met en zonder tractoren zijn naar het provinciehuis in Den Bosch gekomen. Ze maken zich zorgen over diverse plannen waarover de Brabantse politiek vrijdag vergadert. De maatregelen zijn ingrijpend, stapelen zich op op het boerenerf en hebben gevolgen voor de toekomst van de agrarische bedrijven, aldus landbouworganisatie ZLTO.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eerste Kamerlid Arie Griffioen stapt over van BBB naar D66 uit onvrede over de koers van zijn partij. In een brief aan Eerste Kamervoorzitter Mei Li Vos schrijft hij dat BBB zich "steeds nadrukkelijker" heeft "gepositioneerd aan de rechterzijde van het politieke spectrum" en dat dit hem tot een "diepgaande innerlijke en politieke afweging gebracht" heeft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oproep van een meerderheid in de Tweede Kamer om voor volgend jaar 2 miljard euro extra vrij te maken voor Oekraïne, "doorkruist" de pogingen van het demissionaire kabinet om tot een veel groter pakket in Europees verband te komen. Dat heeft minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Mensen met een vorm van autisme hebben dat niet gekregen doordat ze zijn gevaccineerd. Inentingen veroorzaken geen autisme, heeft bijwerkingencentrum Lareb vrijdag nogmaals gezegd.
2 uur geleden