Brandweer verwacht geen overlevenden na vliegtuigcrash in VS
WASHINGTON (ANP) - De brandweerchef van Washington, John Donnelly, gelooft niet dat er overlevenden zijn van de vliegtuigcrash bij de luchthaven Reagan National aan de rivier de Potomac. De reddingsoperatie is nu een bergingsoperatie geworden, zei hij. Er zaten 64 mensen in een verkeersvliegtuig en drie in een legerhelikopter die met elkaar in botsing kwamen en in de rivier stortten.
Vooralsnog zijn er 28 doden uit de wrakstukken en de rivier geborgen, 27 mensen die in het verkeersvliegtuig zaten en een inzittende van de militaire helikopter. Eerder meldden lokale media meer geborgen slachtoffers.
De autoriteiten zeggen dat de botsing tijdens helder weer was en het niet ongebruikelijk was dat een militaire helikopter in de buurt van de internationale luchthaven vloog. De Black Hawk moest naar een landingsplek op de oostelijke rivieroever, circa 2 kilometer ten zuidoosten van de landingsbaan die het vliegtuig van American Eagle, afkomstig uit de staat Kansas, naderde.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
1 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
7 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
11 uur geleden