Brandweer verwacht geen overlevenden na vliegtuigcrash in VS
WASHINGTON (ANP) - De brandweerchef van Washington, John Donnelly, gelooft niet dat er overlevenden zijn van de vliegtuigcrash bij de luchthaven Reagan National aan de rivier de Potomac. De reddingsoperatie is nu een bergingsoperatie geworden, zei hij. Er zaten 64 mensen in een verkeersvliegtuig en drie in een legerhelikopter die met elkaar in botsing kwamen en in de rivier stortten.
Vooralsnog zijn er 28 doden uit de wrakstukken en de rivier geborgen, 27 mensen die in het verkeersvliegtuig zaten en een inzittende van de militaire helikopter. Eerder meldden lokale media meer geborgen slachtoffers.
De autoriteiten zeggen dat de botsing tijdens helder weer was en het niet ongebruikelijk was dat een militaire helikopter in de buurt van de internationale luchthaven vloog. De Black Hawk moest naar een landingsplek op de oostelijke rivieroever, circa 2 kilometer ten zuidoosten van de landingsbaan die het vliegtuig van American Eagle, afkomstig uit de staat Kansas, naderde.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
4 uur geleden