Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer valt politie aan bij pensioenprotest in Brussel

Brandweer valt politie aan bij pensioenprotest in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens een pensioenprotest in Brussel hebben brandweermannen politieagenten aangevallen. Meerdere agenten raakten gewond, meldde de lokale politie maandag.

"Een aantal brandweermannen viel onze collega's aan. Daarbij werd kortstondig gebruikgemaakt van traangas", aldus de politie. Er is nog niets bekend over het aantal gewonde agenten en de aard van hun verwondingen. Enkele tientallen stakende brandweermannen weken af van de protestmarsroute en zouden de intentie hebben gehad om elders het verkeer te blokkeren. De oproerpolitie greep daarop in.

De Brusselse brandweer heeft een onderzoek aangekondigd. "Dit gedrag weerspiegelt onze waarden niet", aldus een woordvoerder.

De betoging is onderdeel van een grote vakbondsactie omdat partijen die proberen een regering te vormen van plan zouden zijn om in het pensioenstelsel te snijden. Vlieg-, trein- en ander verkeer is ontregeld en veel scholen zijn gesloten door stakingen.

Meer uit Buitenland

Mensenrechtenchef tegen VS: draai sancties tegen rapporteur terug

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties wil dat Amerikaanse sancties tegen speciaal rapporteur Francesca Albanese meteen worden teruggedraaid. "Zelfs bij grote meningsverschillen zouden VN-lidstaten inhoudelijk en constructief met elkaar in gesprek moeten gaan, in plaats van hun toevlucht te nemen tot strafmaatregelen", zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk in een verklaring.

10 minuten geleden
Rubio vertelt Lavrov dat VS gefrustreerd zijn over vredesproces

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov verteld dat president Donald Trump "teleurgesteld en gefrustreerd" is over het gebrek aan voortgang in het vredesproces tussen Rusland en Oekraïne. "Hopelijk krijgen we de komende dagen meer duidelijkheid over wat het Russische standpunt is en wat hun prioriteiten zijn", zei Rubio na afloop van het gesprek. "Maar het gaat duidelijk moeizaam, zoals jullie allemaal hebben kunnen zien."

40 minuten geleden
Restauratie Lam Gods in Gent loopt vertraging op

GENT (ANP/BELGA) - De restauratie van het vijftiende-eeuwse kunstwerk Lam Gods duurt langer. Het altaarstuk van de gebroeders Van Eyck kan naar verwachting pas in de lente van 2027 weer worden bekeken in de Sint-Baafskathedraal in Gent, bleek tijdens een persmoment.

41 minuten geleden
Dodental aanvallen Gazastrook stijgt: tientallen mensen gedood

GAZA (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn opnieuw tientallen mensen om het leven gekomen door Israëlische aanvallen, meldt de burgerbescherming in het gebied. Die stelde een eerder dodental bij naar 52.

1 uur geleden
EU maakt afspraak met Israël over toelaten humanitaire hulp Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afspraken gemaakt met Israël over het toelaten van meer humanitaire hulp aan Gaza, meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Deze deal betekent dat er meer grensovergangen worden geopend, dat er vrachtwagens met hulpgoederen en voedsel Gaza binnenkomen, dat de vitale infrastructuur wordt hersteld en dat hulpverleners worden beschermd", schrijft Kallas op X.

2 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Von der Leyen weggestemd

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is met een ruime meerderheid van het Europees Parlement verworpen. In de stemming van donderdag stemden 360 Europarlementariërs tegen en 175 voor de motie.

2 uur geleden
VK en Frankrijk gaan nucleaire samenwerking versterken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben afgesproken dat ze nauwer gaan samenwerken om vijanden met hun kernwapens af te schrikken. De twee naties blijven onafhankelijk opereren, maar zullen gezamenlijk reageren op "extreme dreiging" voor Europa. Ze willen overbrengen dat Europese bondgenoten op steun kunnen rekenen van de enige twee Europese kernmachten.

3 uur geleden