Brandweer tijdens oud en nieuw bijna 4000 keer gealarmeerd
DEN HAAG (ANP) - De brandweer is tijdens oud en nieuw in totaal 3959 keer opgeroepen voor een incident. Vaak ging dat om een brand, blijkt uit voorlopige cijfers van het Instituut Fysieke Veiligheid, dat namens Brandweer Nederland de nieuwjaarsincidenten bijhoudt. De cijfers beslaan heel oudejaarsdag en gaan tot en met 08.00 uur op nieuwjaarsmorgen.
In totaal is de brandweer 3483 keer uitgerukt om een brand te blussen. Het gros van de brandincidenten betrof een buitenbrand. Verder waren er veel containerbranden (612) en autobranden (226). 95 keer ging het om een woningbrand en ruim honderd keer om een 'overige gebouwbrand'.
De piek van het aantal meldingen lag rond middernacht. Toen is de brandweer 1333 keer opgeroepen.
Agressie
Uit een eerste inventarisatie van Brandweer Nederland blijkt een afname van het aantal incidenten in achttien veiligheidsregio's. Opvallend is dat in de drie noordelijke regio’s het aantal incidenten is toegenomen. In Groningen, Drenthe en Friesland was het opvallend drukker dan voorgaande jaren. Maar ook daar bestonden de meldingen voornamelijk uit kleine buitenbranden verspreid over de avond en nacht.
"Ondanks de relatief rustige jaarwisseling, zien we ook dit jaar toch weer meldingen van agressie tegen brandweerlieden", zegt Tijs van Lieshout, voorzitter van Brandweer Nederland. "Daarbij werden collega’s verbaal aangevallen of met vuurwerk of voorwerpen bekogeld. Ook is schade aangebracht aan materieel. Dat blijft onverteerbaar."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
2 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
4 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
11 uur geleden