Brandweer tijdens oud en nieuw bijna 4000 keer gealarmeerd
DEN HAAG (ANP) - De brandweer is tijdens oud en nieuw in totaal 3959 keer opgeroepen voor een incident. Vaak ging dat om een brand, blijkt uit voorlopige cijfers van het Instituut Fysieke Veiligheid, dat namens Brandweer Nederland de nieuwjaarsincidenten bijhoudt. De cijfers beslaan heel oudejaarsdag en gaan tot en met 08.00 uur op nieuwjaarsmorgen.
In totaal is de brandweer 3483 keer uitgerukt om een brand te blussen. Het gros van de brandincidenten betrof een buitenbrand. Verder waren er veel containerbranden (612) en autobranden (226). 95 keer ging het om een woningbrand en ruim honderd keer om een 'overige gebouwbrand'.
De piek van het aantal meldingen lag rond middernacht. Toen is de brandweer 1333 keer opgeroepen.
Agressie
Uit een eerste inventarisatie van Brandweer Nederland blijkt een afname van het aantal incidenten in achttien veiligheidsregio's. Opvallend is dat in de drie noordelijke regio’s het aantal incidenten is toegenomen. In Groningen, Drenthe en Friesland was het opvallend drukker dan voorgaande jaren. Maar ook daar bestonden de meldingen voornamelijk uit kleine buitenbranden verspreid over de avond en nacht.
"Ondanks de relatief rustige jaarwisseling, zien we ook dit jaar toch weer meldingen van agressie tegen brandweerlieden", zegt Tijs van Lieshout, voorzitter van Brandweer Nederland. "Daarbij werden collega’s verbaal aangevallen of met vuurwerk of voorwerpen bekogeld. Ook is schade aangebracht aan materieel. Dat blijft onverteerbaar."
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
12 uur geledenWILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.
12 uur geleden