Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer Rotterdam: was een enorme explosie met heel veel schade

Brandweer Rotterdam: was een enorme explosie met heel veel schade

ROTTERDAM (ANP) - De explosie die maandagavond een grote brand veroorzaakte in Rotterdam-Zuid had een "enorme kracht". Dat zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. "Het was niet zomaar een explosie zoals die de laatste tijd wel vaker voorkomen. Dit was veel groter." De woordvoerder zegt dan ook dat de schade navenant is. "Een auto die op straat voor de deur stond is compleet omvergeblazen. Van 44 woningen weten we dat die zo beschadigd zijn dat de bewoners voorlopig niet terug kunnen."

Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets te zeggen. "De politie en forensische opsporing kunnen gaan kijken als het pand veilig is. Eerst moet een gasleiding in de straat nog veilig worden gesteld. Daar is de netbeheerder nu mee bezig om die leiding op te graven en te beveiligen." Ook is niet duidelijk in hoeverre het pand instabiel is geworden door de brand. Met een drone is al binnen gekeken of de drie vermiste mensen daar misschien zijn, maar dat heeft nog niets opgeleverd. In de nacht is geïnventariseerd wie er woont en wie er aanwezig was. Daaruit bleek dat van drie mensen niet bekend is waar ze zich bevinden.

De woordvoerder schetst dat het gaat om een laag bedrijfsunits met daarboven twee woonlagen. Daar tegenover, op een afstand van zo'n 15 meter, staat een gebouw van vier lagen portiekwoningen. Ook dat hele gebouw heeft erg veel schade opgelopen door de drukgolven van de explosie. "Zo'n beetje de hele omgeving is vannacht ontruimd."

Meer uit Binnenland

Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

8 uur geleden
Postume oeuvreprijs voor Derk Sauer bij uitreiking Mercurs

HILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.

8 uur geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

11 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten met Yeşilgöz over uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.

11 uur geleden
Kabinet wil bijhouden CO2-uitstoot voor mkb per 2027 schrappen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.

12 uur geleden
Rummenie en provincies openen centraal informatiepunt over wolven

DEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.

13 uur geleden
Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

13 uur geleden