Brandweer Rotterdam: was een enorme explosie met heel veel schade
ROTTERDAM (ANP) - De explosie die maandagavond een grote brand veroorzaakte in Rotterdam-Zuid had een "enorme kracht". Dat zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. "Het was niet zomaar een explosie zoals die de laatste tijd wel vaker voorkomen. Dit was veel groter." De woordvoerder zegt dan ook dat de schade navenant is. "Een auto die op straat voor de deur stond is compleet omvergeblazen. Van 44 woningen weten we dat die zo beschadigd zijn dat de bewoners voorlopig niet terug kunnen."
Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets te zeggen. "De politie en forensische opsporing kunnen gaan kijken als het pand veilig is. Eerst moet een gasleiding in de straat nog veilig worden gesteld. Daar is de netbeheerder nu mee bezig om die leiding op te graven en te beveiligen." Ook is niet duidelijk in hoeverre het pand instabiel is geworden door de brand. Met een drone is al binnen gekeken of de drie vermiste mensen daar misschien zijn, maar dat heeft nog niets opgeleverd. In de nacht is geïnventariseerd wie er woont en wie er aanwezig was. Daaruit bleek dat van drie mensen niet bekend is waar ze zich bevinden.
De woordvoerder schetst dat het gaat om een laag bedrijfsunits met daarboven twee woonlagen. Daar tegenover, op een afstand van zo'n 15 meter, staat een gebouw van vier lagen portiekwoningen. Ook dat hele gebouw heeft erg veel schade opgelopen door de drukgolven van de explosie. "Zo'n beetje de hele omgeving is vannacht ontruimd."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Oud-informateur Sybrand Buma vindt de inhoudelijke verschillen tussen D66, CDA, VVD, GroenLinks-PvdA en JA21 "overbrugbaar". Dat was zijn conclusie na een gesprek dat hij vorige week had met de vijf partijleiders, toen de kabinetsformatie vast leek te lopen op onderlinge blokkades.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse baby's krijgen ook in de toekomst niet vlak na de geboorte een injectie met vitamine K. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen, die over jeugd- en preventiebeleid gaat, heeft dat aan de Tweede Kamer laten weten. Ze legt daarmee een wetenschappelijk onderbouwd advies van de Gezondheidsraad naast zich neer. In een brief aan de Kamer legt Tielen uit dat ze niet anders kan, omdat verloskundigenorganisatie KNOV het voorstel niet ziet zitten.
53 minuten geledenUITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.
1 uur geledenHOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens Henri Bontenbal is er "een andere politieke cultuur nodig", herhaalde hij nog eens in het debat over de formatie. "Daar moeten we allemaal aan werken, en dan geldt dat ook voor de VVD," zei de CDA-leider.
1 uur geleden