Brandweer Rotterdam: jaar begonnen met veel schade
ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe jaar is met veel materiële en menselijke schade begonnen, ondanks de inzet van 550 brandweer- en ambulancemedewerkers. Dat zegt directeur Arjen Littooij van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. "Voor een aantal (slachtoffers) is er zelfs levenslang letsel als gevolg van vuurwerk. Wij blijven ook na deze nacht oproepen om consumentenvuurwerk te verbieden."
Hij noemt het "van de zotte om op deze manier een nieuw jaar te beginnen" en is blij dat er onder de ambulance- en brandweermensen geen gewonden zijn gevallen.
De ambulancedienst heeft in de eerste uren van het nieuwe jaar rond de 250 spoedritten uitgevoerd, meer dan voorgaande jaren. Het ging onder meer om reanimaties, behandeling van vuurwerkslachtoffers, slachtoffers van steekpartijen en slachtoffers als gevolg van overmatig drank- en drugsgebruik.
Meldingen
De brandweer kreeg te maken met 928 meldingen, fors meer dan vorige jaarwisseling. Opvallend was dat er 51 autobranden geblust moesten worden, zegt Littooij. Ook waren er veertien gebouwbranden, vooral bergingen en schuren.
Littooij noemt het "tragisch" dat er dit jaar in Rotterdam een dodelijk vuurwerkslachtoffer is gevallen. Een jongen van 14 jaar kwam om het leven toen hij een cobra voor de tweede keer wilde aansteken.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
42 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
8 uur geleden