Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer Rotterdam: jaar begonnen met veel schade

Brandweer Rotterdam: jaar begonnen met veel schade

ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe jaar is met veel materiële en menselijke schade begonnen, ondanks de inzet van 550 brandweer- en ambulancemedewerkers. Dat zegt directeur Arjen Littooij van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. "Voor een aantal (slachtoffers) is er zelfs levenslang letsel als gevolg van vuurwerk. Wij blijven ook na deze nacht oproepen om consumentenvuurwerk te verbieden."

Hij noemt het "van de zotte om op deze manier een nieuw jaar te beginnen" en is blij dat er onder de ambulance- en brandweermensen geen gewonden zijn gevallen.

De ambulancedienst heeft in de eerste uren van het nieuwe jaar rond de 250 spoedritten uitgevoerd, meer dan voorgaande jaren. Het ging onder meer om reanimaties, behandeling van vuurwerkslachtoffers, slachtoffers van steekpartijen en slachtoffers als gevolg van overmatig drank- en drugsgebruik.

Meldingen

De brandweer kreeg te maken met 928 meldingen, fors meer dan vorige jaarwisseling. Opvallend was dat er 51 autobranden geblust moesten worden, zegt Littooij. Ook waren er veertien gebouwbranden, vooral bergingen en schuren.

Littooij noemt het "tragisch" dat er dit jaar in Rotterdam een dodelijk vuurwerkslachtoffer is gevallen. Een jongen van 14 jaar kwam om het leven toen hij een cobra voor de tweede keer wilde aansteken.

Meer uit Binnenland

Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

3 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

4 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

4 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

4 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

4 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

4 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

6 uur geleden