Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer Rotterdam: jaar begonnen met veel schade

Brandweer Rotterdam: jaar begonnen met veel schade

ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe jaar is met veel materiële en menselijke schade begonnen, ondanks de inzet van 550 brandweer- en ambulancemedewerkers. Dat zegt directeur Arjen Littooij van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. "Voor een aantal (slachtoffers) is er zelfs levenslang letsel als gevolg van vuurwerk. Wij blijven ook na deze nacht oproepen om consumentenvuurwerk te verbieden."

Hij noemt het "van de zotte om op deze manier een nieuw jaar te beginnen" en is blij dat er onder de ambulance- en brandweermensen geen gewonden zijn gevallen.

De ambulancedienst heeft in de eerste uren van het nieuwe jaar rond de 250 spoedritten uitgevoerd, meer dan voorgaande jaren. Het ging onder meer om reanimaties, behandeling van vuurwerkslachtoffers, slachtoffers van steekpartijen en slachtoffers als gevolg van overmatig drank- en drugsgebruik.

Meldingen

De brandweer kreeg te maken met 928 meldingen, fors meer dan vorige jaarwisseling. Opvallend was dat er 51 autobranden geblust moesten worden, zegt Littooij. Ook waren er veertien gebouwbranden, vooral bergingen en schuren.

Littooij noemt het "tragisch" dat er dit jaar in Rotterdam een dodelijk vuurwerkslachtoffer is gevallen. Een jongen van 14 jaar kwam om het leven toen hij een cobra voor de tweede keer wilde aansteken.

Meer uit Binnenland

Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

46 minuten geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

54 minuten geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

1 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

1 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

4 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

4 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

4 uur geleden