Brandweer op La Palma trekt zich terug wegens explosies vulkaan
LA PALMA (ANP/RTR) - Brandweerlieden op het Canarische Eiland La Palma moeten terugtrekken vanwege steeds heftiger wordende explosies bij de vulkaan. Ook moesten nog drie dorpen worden geëvacueerd door een nieuwe uitbarsting. In eerste instantie kregen inwoners van deze dorpen de opdracht om binnen te blijven, maar doordat de vulkaan actiever wordt moeten mensen toch hun huizen verlaten. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt.
Vanwege de aswolk uit de vulkaan heeft de lokale luchtvaartmaatschappij Binter vluchten geschrapt. De Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia schrapt vluchten voor de rest van de dag. De grote as- en gaswolk uit de vulkaan begint zich langzaam richting de Middellandse Zee en het Spaanse vasteland te bewegen, melden lokale meteorologische diensten.
De vulkaan Cumbre Vieja barstte zondag uit. Sindsdien zijn honderden huizen en onder meer een school opgeslokt door lava. Duizenden bewoners van het eiland en toeristen zijn geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
MONACO (ANP/AFP) - De bomaanslag in Monaco van afgelopen maandag was waarschijnlijk geen eenmansactie. "Het lijkt erop dat de persoon die het explosief plaatste niet alleen handelde", zei de plaatsvervangend openbaar aanklager Morgan Raymond tijdens een persconferentie. Er is een internationale klopjacht gaande naar een 39-jarige Oekraïense vrouw, vooralsnog de enige verdachte. De politie doet nog onderzoek naar mogelijke handlangers of opdrachtgevers van de aanslag.
19 minuten geledenMONACO (ANP) - Interpol is na de bomaanslag in Monaco afgelopen maandag op zoek naar de 39-jarige Anastasiia Berezovska. De internationale politieorganisatie heeft voor de Oekraïense verdachte een internationaal opsporingsverzoek uitgevaardigd en gepubliceerd, een zogenoemde red notice. Meerdere media meldden dat ze eerder deze week in Duitsland is gespot, waar ze volgens Le Parisien ook woont.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het aantal sterfgevallen in Frankrijk is flink gestegen tijdens de week waarin het land werd geteisterd door een hevige hittegolf. Gezondheidsdienst Santé publique France sprak over "een stijging van 29,1 procent, wat neerkomt op 2025 sterfgevallen meer dan in de voorgaande week". De dienst erkende dat het daadwerkelijke aantal sterfgevallen vermoedelijk nog hoger uitvalt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De reddingsoperaties in Kyiv gaan door na de grote Russische aanval donderdag op de Oekraïense hoofdstad. Dat meldt de Oekraïense president Zelensky op X. "Hulpverleners hebben al een aanzienlijk deel van het puin kunnen ruimen, maar er worden nog tien mensen vermist", schrijft hij.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ahmad Vahidi, is voor het eerst sinds de oorlog tegen de VS en Israël in het openbaar verschenen. Hij bracht in de Iraanse hoofdstad Teheran een eerbetoon aan de overleden ayatollah Ali Khamenei.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Nachtelijke Russische aanvallen hebben in Oekraïne opnieuw levens gekost, melden de autoriteiten. Vier mensen kwamen om en zeker tien personen raakten gewond.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België wordt onderzocht of een groot feest van de Amerikaanse ambassadeur Bill White schade heeft veroorzaakt aan het Koninklijk Museum voor Kunst en Geschiedenis in Brussel. Dat schrijft de krant Het Nieuwsblad, dat over informatie beschikt dat op meerdere plekken beschadigingen zijn vastgesteld.
4 uur geleden