Brandweer op La Palma trekt zich terug wegens explosies vulkaan
LA PALMA (ANP/RTR) - Brandweerlieden op het Canarische Eiland La Palma moeten terugtrekken vanwege steeds heftiger wordende explosies bij de vulkaan. Ook moesten nog drie dorpen worden geëvacueerd door een nieuwe uitbarsting. In eerste instantie kregen inwoners van deze dorpen de opdracht om binnen te blijven, maar doordat de vulkaan actiever wordt moeten mensen toch hun huizen verlaten. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt.
Vanwege de aswolk uit de vulkaan heeft de lokale luchtvaartmaatschappij Binter vluchten geschrapt. De Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia schrapt vluchten voor de rest van de dag. De grote as- en gaswolk uit de vulkaan begint zich langzaam richting de Middellandse Zee en het Spaanse vasteland te bewegen, melden lokale meteorologische diensten.
De vulkaan Cumbre Vieja barstte zondag uit. Sindsdien zijn honderden huizen en onder meer een school opgeslokt door lava. Duizenden bewoners van het eiland en toeristen zijn geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".
14 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.
26 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.
28 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.
32 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.
2 uur geleden