Brandweer op La Palma trekt zich terug wegens explosies vulkaan
LA PALMA (ANP/RTR) - Brandweerlieden op het Canarische Eiland La Palma moeten terugtrekken vanwege steeds heftiger wordende explosies bij de vulkaan. Ook moesten nog drie dorpen worden geëvacueerd door een nieuwe uitbarsting. In eerste instantie kregen inwoners van deze dorpen de opdracht om binnen te blijven, maar doordat de vulkaan actiever wordt moeten mensen toch hun huizen verlaten. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt.
Vanwege de aswolk uit de vulkaan heeft de lokale luchtvaartmaatschappij Binter vluchten geschrapt. De Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia schrapt vluchten voor de rest van de dag. De grote as- en gaswolk uit de vulkaan begint zich langzaam richting de Middellandse Zee en het Spaanse vasteland te bewegen, melden lokale meteorologische diensten.
De vulkaan Cumbre Vieja barstte zondag uit. Sindsdien zijn honderden huizen en onder meer een school opgeslokt door lava. Duizenden bewoners van het eiland en toeristen zijn geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.
10 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
4 uur geleden