Brandweer op La Palma trekt zich terug wegens explosies vulkaan
LA PALMA (ANP/RTR) - Brandweerlieden op het Canarische Eiland La Palma moeten terugtrekken vanwege steeds heftiger wordende explosies bij de vulkaan. Ook moesten nog drie dorpen worden geëvacueerd door een nieuwe uitbarsting. In eerste instantie kregen inwoners van deze dorpen de opdracht om binnen te blijven, maar doordat de vulkaan actiever wordt moeten mensen toch hun huizen verlaten. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt.
Vanwege de aswolk uit de vulkaan heeft de lokale luchtvaartmaatschappij Binter vluchten geschrapt. De Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia schrapt vluchten voor de rest van de dag. De grote as- en gaswolk uit de vulkaan begint zich langzaam richting de Middellandse Zee en het Spaanse vasteland te bewegen, melden lokale meteorologische diensten.
De vulkaan Cumbre Vieja barstte zondag uit. Sindsdien zijn honderden huizen en onder meer een school opgeslokt door lava. Duizenden bewoners van het eiland en toeristen zijn geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
16 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
17 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
19 uur geleden