
Brandweer op La Palma trekt zich terug wegens explosies vulkaan
LA PALMA (ANP/RTR) - Brandweerlieden op het Canarische Eiland La Palma moeten terugtrekken vanwege steeds heftiger wordende explosies bij de vulkaan. Ook moesten nog drie dorpen worden geëvacueerd door een nieuwe uitbarsting. In eerste instantie kregen inwoners van deze dorpen de opdracht om binnen te blijven, maar doordat de vulkaan actiever wordt moeten mensen toch hun huizen verlaten. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt.
Vanwege de aswolk uit de vulkaan heeft de lokale luchtvaartmaatschappij Binter vluchten geschrapt. De Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia schrapt vluchten voor de rest van de dag. De grote as- en gaswolk uit de vulkaan begint zich langzaam richting de Middellandse Zee en het Spaanse vasteland te bewegen, melden lokale meteorologische diensten.
De vulkaan Cumbre Vieja barstte zondag uit. Sindsdien zijn honderden huizen en onder meer een school opgeslokt door lava. Duizenden bewoners van het eiland en toeristen zijn geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP/RTR) - Na het vredesoverleg vrijdag tussen Oekraïne en Rusland hebben de leiders van Oekraïne, Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Polen telefonisch contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dat meegedeeld op X.
34 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben afgesproken om elk duizend krijgsgevangenen vrij te laten. Dat heeft de Oekraïense minister van Defensie, Roestem Oemjerov, gezegd op de Oekraïense televisie en wordt bevestigd door Rusland. Het is een van de uitkomsten van onderhandelingen tussen de twee landen in Turkije. Die gingen ook over een mogelijk staakt-het-vuren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Karim Khan, de hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), doet tijdelijk een stap terug, melden bronnen aan persbureau Reuters. Er loopt momenteel een onderzoek naar hem vanwege vermeend seksueel wangedrag. Dat onderzoek is bijna afgerond.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA) - Vredeshandhavers van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon zijn tijdens een patrouille aangevallen door een menigte boze burgers. Volgens de VN-missie (UNIFIL) sloegen de aanvallers met metalen stokken en bijlen op de wagens van de blauwhelmen, maar niemand raakte gewond.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De delegaties van Oekraïne en Rusland zijn klaar met hun vredesoverleg in Istanbul. Een Turkse bron meldt dat ongeveer twee uur na het begin van de gesprekken. Dit wordt bevestigd door een Oekraïense ingewijde.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hard uitgehaald naar Rusland dat een "delegatie van leeghoofden" naar Istanbul heeft gestuurd.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een Zweedse diplomaat die afgelopen weekend werd aangehouden op verdenking van spionage is dood aangetroffen, melden Zweedse media zoals SVT en Expressen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat een van de werknemers is overleden, maar deelt verder geen details.
3 uur geleden