Brandweer Nederland gaat nieuwe werkkleding testen
ENSCHEDE (ANP) - Brandweer Nederland gaat de komende zes weken nieuwe kleding voor het personeel testen. "Alle 25 regio's krijgen deze maand tien kledingpakketten om de testen uit te voeren", zegt Frank Huizinga van Brandweer Nederland tegen De Telegraaf.
Zo'n 250 medewerkers mogen het nieuwe uniform zes weken lang dragen om te ervaren wat er eventueel aan verbeterd kan worden. Zo kan worden bepaald welke zaken aangepast moeten worden voor de definitieve aanbesteding. Volgens De Telegraaf zal het nieuwe uniform gebruikt worden bij zogenoemde 'lage risicotaken' op straat en kantoor.
Onlangs is besloten dat er ook uniformiteit komt wat betreft het tenue als de brandweer moet uitrukken. Gekozen is voor een kakikleurig tenue met gele streep. "Wij willen eenheid uitstralen als brandweer en niet dat onze medewerkers er in iedere regio anders uitzien", aldus Huizinga tegen de krant.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
16 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
19 uur geleden