Brandweer mogelijk nog hele dag druk met brand Zoetermeer
ZOETERMEER (ANP) - Het bestrijden van de grote brand op een industrieterrein in Zoetermeer kan nog de hele dag duren. Dat meldt de gemeente Zoetermeer.
De brand begon in de nacht van dinsdag op woensdag in een pand van een papier-, ijzer- en metaalhandel aan de Industrieweg en sloeg over naar een groot opslagbedrijf. In totaal zijn er drie bedrijfspanden bij de brand betrokken.
De brandweer is woensdag aan het begin van de middag aan het nablussen. Hierbij komt nog steeds veel rook vrij. De rook verspreidt zich volgens de gemeente tussen de Industrieweg en Zoetermeer-Dorp en kan overlast veroorzaken. Wie er last van heeft, wordt geadviseerd deuren en ramen te sluiten en mechanische ventilatie uit te zetten. Ook krijgen mensen het advies contact met rook of neerslag te vermijden. Er wordt onderzocht of er schadelijke stoffen aanwezig zijn.
Telefoonnummer
Mensen wordt afgeraden te komen kijken. De gemeente heeft een telefoonnummer geopend voor degenen die vragen hebben.
In het pand waar de brand is ontstaan waren twee mensen en een hond aanwezig. Een persoon is vanwege het inademen van rook naar het ziekenhuis gebracht.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
3 uur geleden