Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer met vuurwerk bekogeld in Bommelerwaard

Brandweer met vuurwerk bekogeld in Bommelerwaard

NIJMEGEN (ANP) - Brandweerlieden en ambulancepersoneel zijn in de nieuwjaarsnacht in de Bommelerwaard diverse malen bekogeld met vuurwerk. In Culemborg moest de ME ingezet worden om de brandweerlieden te beschermen. Ook in Tiel en Hedel was bescherming van de politie nodig, aldus de veiligheidsregio Gelderland-Zuid.

De Tieler- en Bommelerwaard in het Gelderse Rivierengebied zijn altijd onrustig tijdens de jaarwisseling. Gemeente nemen vooraf veel maatregelen en delen waarschuwingen uit. Op oudejaarsdag pakte de politie in het gebied al vijf mannen op omdat zij de bedoeling zouden hebben tijdens de jaarwisseling brand te stichten en ontploffingen te veroorzaken.

Volgens de veiligheidsregio moest de brandweer tijdens de jaarwisseling 175 keer uitrukken. Dat was vaker dan in 2021 (139 keer) en 2020 (121 keer). Dat komt volgens de regio omdat in het werkgebied alleen Nijmegen en Heumen een vuurwerkverbod hanteerden.

In het Brabantse Veen, waar het ook vaak onrustig is tijdens oud en nieuw, zijn afgelopen nacht zes sloopauto’s uitgebrand. Het bleef daar verder rustig, zegt de politie. In Rijswijk in Noord-Brabant voerde de ME bij een baldadige groep die brandjes stichtte een korte charge uit. In Woudrichem vloog aan de Middelvaartsesteeg een vrijstaande woning in brand.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden bij schietpartij in Rotterdam-Zuid

ROTTERDAM (ANP) - Bij een schietincident aan de Paul Krugerstraat in het stadsdeel Feijenoord in Rotterdam zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Volgens de politie zijn de slachtoffers bij bewustzijn naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn nog geen verdachten aangehouden.

4 uur geleden
Plaatsing 140 meter lange brug bij Lochem voltooid

LOCHEM (ANP) - Een nieuwe brug bij het Gelderse Lochem ligt na een dag op zijn "definitieve plaats", meldt bouwbedrijf BAM, dat vrijdagavond aan de klus begon. Het gaat om de bijna 140 meter lange en 25 meter hoge Nettelhorsterbrug die over het Twentekanaal is geplaatst.

10 uur geleden
Politie: nog geen update over de zaak-Lisa

AMSTERDAM (ANP) - Sinds de persconferentie van de Amsterdamse driehoek van vrijdagavond, kan de politie nog geen update geven over ontwikkelingen in de zaak-Lisa. Dat komt vooral doordat de verdachte, een 22-jarige asielzoeker, in volledige beperkingen zit, legt een woordvoerster uit. Dat houdt in dat de man alleen contact mag hebben met zijn advocaat.

19 uur geleden
Organisatie SAIL verwacht zaterdag drukste dag

AMSTERDAM (ANP) - Op de kades in Amsterdam komt de stroom bezoekers op gang voor de vierde dag van SAIL. Bij sommige schepen staat alweer een flinke rij. De organisatie houdt er rekening mee dat zaterdag de drukste dag wordt. "Een echte familiedag", zegt de woordvoerder.

21 uur geleden
Boodschap 'Laat vrouwen veilig thuiskomen' langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Binnen 19 uur is er 20.000 euro ingezameld om langs Nederlandse snelwegen de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' te tonen. Initiatiefneemster Danique de Jong wil die tekst "zo snel mogelijk overal in Nederland" op snelwegmasten zien.

22 uur geleden
Twee Nederlandse jongens overleden op hotelkamer in Istanbul

ISTANBUL (ANP) - In de Turkse stad Istanbul zijn twee Nederlandse broers van 15 en 17 jaar overleden in hun hotel. Dat bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na berichtgeving in het AD en Turkse media. De vader van de jongens ligt in het ziekenhuis.

22 uur geleden
Zandvoort verwacht duizenden extra bezoekers tijdens Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Zandvoort rekent komende week op duizenden extra bezoekers vergeleken met eerdere edities van het Formule 1-weekend. Met een uitgebreider programma wil de stichting Zandvoort Beyond ervoor zorgen dat rond de raceactiviteiten op het circuit meer mensen in het centrum van de Noord-Hollandse kustplaats zullen zijn. "Overdag liep er andere jaren alleen een verdwaalde toerist in het dorp, ik ben ervan overtuigd dat het nu veel drukker wordt", zegt directeur Rob Langenberg van Zandvoort Beyond.

23 uur geleden