Brandweer Los Angeles vreest harde wind op maandag
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Amerikaanse brandweerlieden die de branden bestrijden die Los Angeles dagenlang hebben geteisterd en minstens 27 mensen hebben gedood, bereiden zich voor op een terugkeer van harde wind op maandag. De Amerikaanse weerdienst voorspelt droog en winderig weer, met windstoten tot 130 kilometer per uur.
De twee grootste branden die bijna 16.000 hectare verwoestten en hele wijken van de tweede stad in de Verenigde Staten wegvaagden, zijn volgens de autoriteiten nu voor meer dan de helft onder controle. Door een windstilte dit weekend konden de autoriteiten in veel delen van de stad de evacuatiebevelen opheffen. Duizenden inwoners konden daarop naar hun huizen terugkeren.
De maandag aantredende president Donald Trump zei zaterdag dat hij Los Angeles "waarschijnlijk aan het einde van de week" bezoekt. De Democratische gouverneur van Californië, Gavin Newsom, heeft de Republikein uitgenodigd om naar Los Angeles te komen en de schade te bekijken. Newsom deed dit nadat Trump hem had bekritiseerd om zijn reactie op de branden.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
56 minuten geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
2 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
3 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
3 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
4 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
5 uur geleden