Brandweer Los Angeles vreest harde wind op maandag
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Amerikaanse brandweerlieden die de branden bestrijden die Los Angeles dagenlang hebben geteisterd en minstens 27 mensen hebben gedood, bereiden zich voor op een terugkeer van harde wind op maandag. De Amerikaanse weerdienst voorspelt droog en winderig weer, met windstoten tot 130 kilometer per uur.
De twee grootste branden die bijna 16.000 hectare verwoestten en hele wijken van de tweede stad in de Verenigde Staten wegvaagden, zijn volgens de autoriteiten nu voor meer dan de helft onder controle. Door een windstilte dit weekend konden de autoriteiten in veel delen van de stad de evacuatiebevelen opheffen. Duizenden inwoners konden daarop naar hun huizen terugkeren.
De maandag aantredende president Donald Trump zei zaterdag dat hij Los Angeles "waarschijnlijk aan het einde van de week" bezoekt. De Democratische gouverneur van Californië, Gavin Newsom, heeft de Republikein uitgenodigd om naar Los Angeles te komen en de schade te bekijken. Newsom deed dit nadat Trump hem had bekritiseerd om zijn reactie op de branden.
Meer uit Buitenland
BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
17 minuten geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten aanhoudingen verricht. Supporters die kennelijk het stadion binnen willen, hebben er barricades opgericht.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
3 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
6 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
9 uur geleden