Brandweer Los Angeles vreest harde wind op maandag
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Amerikaanse brandweerlieden die de branden bestrijden die Los Angeles dagenlang hebben geteisterd en minstens 27 mensen hebben gedood, bereiden zich voor op een terugkeer van harde wind op maandag. De Amerikaanse weerdienst voorspelt droog en winderig weer, met windstoten tot 130 kilometer per uur.
De twee grootste branden die bijna 16.000 hectare verwoestten en hele wijken van de tweede stad in de Verenigde Staten wegvaagden, zijn volgens de autoriteiten nu voor meer dan de helft onder controle. Door een windstilte dit weekend konden de autoriteiten in veel delen van de stad de evacuatiebevelen opheffen. Duizenden inwoners konden daarop naar hun huizen terugkeren.
De maandag aantredende president Donald Trump zei zaterdag dat hij Los Angeles "waarschijnlijk aan het einde van de week" bezoekt. De Democratische gouverneur van Californië, Gavin Newsom, heeft de Republikein uitgenodigd om naar Los Angeles te komen en de schade te bekijken. Newsom deed dit nadat Trump hem had bekritiseerd om zijn reactie op de branden.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA) - Een delegatie van Hamas is aangekomen in de Egyptische hoofdstad Caïro voor gesprekken na een hernieuwde escalatie van het geweld in de Gazastrook, meldden ingewijden. Er zijn gesprekken gepland met bemiddelaars, waaronder Egypte, Qatar en de Verenigde Staten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland tot resultaten leiden, schrijft hij op X. "Het bloedvergieten moet stoppen en we moeten ervoor zorgen dat de oorlog nooit meer oplaait."
3 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen komen zondag in Genève met een tegenvoorstel voor het Amerikaanse vredesplan om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Daarin zou onder andere staan dat ze NAVO-achtige veiligheidsgaranties eisen voor Oekraïne. Ook willen ze niet dat het land grondgebied afstaat aan Rusland voordat er een staakt-het-vuren is afgesproken.
4 uur geleden