Brandweer Los Angeles vreest harde wind op maandag
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Amerikaanse brandweerlieden die de branden bestrijden die Los Angeles dagenlang hebben geteisterd en minstens 27 mensen hebben gedood, bereiden zich voor op een terugkeer van harde wind op maandag. De Amerikaanse weerdienst voorspelt droog en winderig weer, met windstoten tot 130 kilometer per uur.
De twee grootste branden die bijna 16.000 hectare verwoestten en hele wijken van de tweede stad in de Verenigde Staten wegvaagden, zijn volgens de autoriteiten nu voor meer dan de helft onder controle. Door een windstilte dit weekend konden de autoriteiten in veel delen van de stad de evacuatiebevelen opheffen. Duizenden inwoners konden daarop naar hun huizen terugkeren.
De maandag aantredende president Donald Trump zei zaterdag dat hij Los Angeles "waarschijnlijk aan het einde van de week" bezoekt. De Democratische gouverneur van Californië, Gavin Newsom, heeft de Republikein uitgenodigd om naar Los Angeles te komen en de schade te bekijken. Newsom deed dit nadat Trump hem had bekritiseerd om zijn reactie op de branden.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
1 uur geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
7 uur geleden