Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer helpt met water wegpompen in Volendam

Brandweer helpt met water wegpompen in Volendam

VOLENDAM (ANP) - De brandweer in Volendam is zondag druk met het plaatsen van zandzakken en het wegpompen van water uit het overstroomde deel van de plaats. Er zijn onder meer zandzakken geplaatst bij het bekende hotel Spaander aan de Haven, aldus de gemeente Edam-Volendam. In het hotel is ook water uit de kelder weggepompt. Buitendijkse gebieden in Volendam en ook in Monnickendam hebben wateroverlast door de zeer hoge waterstand van het Markermeer, dat zondagochtend een hoogste punt bereikte.

Volgens de gemeente is zondagmorgen door de harde wind water over een dijkje in het buitendijkse Slobbeland in Volendam geslagen. De brandweer helpt daar ook met pompen. Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier plaatste zondag op verzoek van de gemeente een noodpomp in het gebied met daaraan een honderd meter lange buis om water weg te werken. De binnenhaven van Monnickendam is afgesloten volgens de gemeente Waterland.

Volgens een woordvoerder van het schap hebben meer buitendijkse gebieden langs het Markermeer wateroverlast, maar er zijn tot nu toe nergens ernstige problemen. De met big bags opgehoogde dijk in Durgerdam houdt zich goed. Ook de straten in Hoorn die met zandzakken en big bags tegen het water zijn beschermd blijven zo goed als droog.

Verwachtingen

Het is nog niet te zeggen wanneer de hoogwaterproblemen langs het Markermeer voorbij zijn. Rijkswaterstaat kan weer water uit het Markermeer spuien op het IJsselmeer, maar onduidelijk is hoe lang dat kan. Er komt een hoogwatergolf over de IJssel aan, die uiteindelijk in het IJsselmeer terechtkomt. Als daardoor het peil van het IJsselmeer weer stijgt, is spuien vanuit het Markermeer weer afgelopen. Dijkwachten van Rijkswaterstaat blijven in elk geval tot en met maandagavond de dijk op Marken inspecteren vanwege de hoge waterstand. De situatie van een proefvak langs die dijk, dat vol water is gestroomd, is stabiel, aldus de waterbeheerder.

Rijkswaterstaat meldde aan het einde van de middag dat de waterstand in het IJsselmeer daalt. "Door de gunstige windrichting kunnen we veel water vanuit het IJsselmeer naar de Waddenzee spuien", zo meldt de dienst op X. "Doordat het waterpeil van de Waddenzee 1 meter lager is, kunnen er zo'n 100 olympische zwembaden per minuut aan water worden afgevoerd!".

Meer uit Binnenland

CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

4 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

4 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

4 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

6 uur geleden
Nederland warmt nog iets sneller op dan in hoge scenario's KNMI

DE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.

7 uur geleden
Stille tocht voor gedode jongen Den Hoorn 'erg indrukwekkend'

DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.

8 uur geleden