Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer heeft het druk met onbekende stank in Honselersdijk

Brandweer heeft het druk met onbekende stank in Honselersdijk

HONSELERSDIJK (ANP) - In het Zuid-Hollandse Honselersdijk zijn sinds vrijdag tientallen meldingen van stankoverlast gedaan bij politie en brandweer. Bewoners klagen over een gasachtige geur, maar bij onderzoek is geen gaslek gevonden. De brandweer is de afgelopen dagen al zeven keer uitgerukt.

Een zegsman van Veiligheidsregio Haaglanden meldt dat de bron waarschijnlijk in het buitengebied van het dorp ligt. "Daar is een verhoogde concentratie van een benzineachtige stof gemeten", zei hij. De woordvoerder kon nog niet zeggen om welke brandstof het precies gaat. Verder onderzoek moet dat nog uitwijzen.

Als de bron is gevonden, wordt volgens de veiligheidsregio het rioolnet gespoeld. De bewoners worden hiervan op de hoogte gesteld omdat er dan opnieuw kans bestaat op tijdelijke stankoverlast. Onduidelijk is of dat maandagavond nog gaat gebeuren.

Maandagmiddag kwamen opnieuw enkele meldingen binnen en is de brandweer opnieuw ter plaatse gegaan. Op meerdere plaatsen werden metingen uitgevoerd. De meldingen van stank komen uit een gebied van enkele honderden meters lang en verspreid over enkele straten. Er is niemand onwel geworden of anderszins getroffen door de stank.

Meer uit Binnenland

Nog geen uitspraak in zaak over doodsteken vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.

41 minuten geleden
Misbruikverdachte stapte naar politie na tegenkomen slachtoffer

ROTTERDAM (ANP) - Een toevallige ontmoeting met een van zijn slachtoffertjes bij een sporttoernooi heeft de 46-jarige misbruikverdachte Mels van B. ertoe aangezet naar de huisarts te stappen en zich vervolgens te melden bij de politie. Dat verklaarde Van B. maandag ten overstaan van de rechtbank in Rotterdam. Maandag is het zesdaagse proces tegen de Barendrechter begonnen.

46 minuten geleden
Code oranje overal beëindigd, elders code geel behalve in Zeeland

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje in het hele land beëindigd. Die waarschuwing wegens gladheid gold als laatste nog in het noorden. Vanaf maandag 10.00 uur geldt voor het hele land code geel. Voor Zeeland geldt geen waarschuwing.

2 uur geleden
Gemeenten willen nachtsluiting Schiphol voor betere nachtrust

HAARLEMMERMEER (ANP) - Vijftien gemeenten roepen op tot een nachtsluiting van luchthaven Schiphol van 23.00 tot 07.00 uur. Die maatregel zou voor een betere nachtrust van de omwonenden moeten zorgen. De oproep is gericht aan de formerende politieke partijen. Onder de deelnemende gemeenten zijn Amsterdam, Haarlem, Leiden en Zaanstad.

2 uur geleden
Faissal T.: na aanhouding vader benaderd voor 'zaken'

SCHIPHOL (ANP) - De oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, heeft verklaard dat hij na de aanhouding van zijn vader in Dubai in 2019 is benaderd door mensen die hem "bij zaken wilden betrekken". T. heeft dat gezegd in zijn laatste verhoor bij de politie, bleek aan het begin van zijn proces maandag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol.

2 uur geleden
Drukte bij loodgieters door lekkages en waterschade bij dooi

WOERDEN (ANP) - Loodgieters, dakdekkers en rioolservicebedrijven krijgen het de komende dagen extra druk nu de temperaturen weer gaan oplopen. Techniek Nederland verwacht dat de dooi tot veel problemen met dakgoten, waterleidingen en rioleringen zal leiden. "In veel gevallen wordt de schade door vorst en sneeuw pas zichtbaar wanneer het gaat dooien", zegt een woordvoerder. "Zonder tijdige controle kan dit leiden tot lekkages, waterschade en hoge herstelkosten."

2 uur geleden
Ultimatum vakbonden voor werkgevers in de jeugdzorg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.

3 uur geleden