Brandweer gaat meer drones inzetten
ARNHEM (ANP) - De brandweer gaat vaker drones gebruiken. Dat zegt voorzitter Stephan Wevers van Brandweer Nederland in de Telegraaf.
"We hebben dit jaar meer dan 150 vluchten uitgevoerd en het blijkt dat drones nu al onmisbaar zijn als onze ogen en neuzen in de lucht. Wat ons betreft beschikt iedere veiligheidsregio snel over een exemplaar, dat soms het verschil kan maken tussen leven en dood."
Volgens Wevers kan een drone ongekend veel informatie verschaffen. „De camera’s die onder zo’n apparaat hangen, zijn fantastisch en kunnen tot wel dertig keer inzoomen. Het is bijvoorbeeld een geweldig hulpmiddel bij incidenten waar gevaarlijke stoffen mee zijn gemoeid. Een drone kan dan een perfect overzicht bieden van vuurhaarden, voordat wij mensen inzetten om het vuur te bestrijden. Datzelfde kan natuurlijk bij natuurbranden. Want lokaliseer maar eens een bosbrand. Via een drone kunnen we de coördinaten exact bepalen, zodat de bluswagens zo snel mogelijk ter plaatse zijn."
Nu beschikken vier veiligheidsregio's over een drone, maar de vloot zal komend jaar worden uitgebreid, aldus Wevers.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam blikt terug op een onrustig verlopen jaarwisseling. Naast de grote brand in de Vondelkerk is de mobiele eenheid meerdere keren in de stad ingezet en zijn zeker elf incidenten bekend waarbij hulpverleners te maken kregen met agressie en geweld, zoals bekogeld worden met vuurwerk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam kunnen in de loop van de dag terug naar huis, zegt een woordvoerster van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na de brand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 250 mensen aangehouden tijdens wat zij een "heftige" jaarwisseling noemt. Op verschillende plekken richtte het geweld zich tegen hulpverleners.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.
2 uur geleden