Brandweer gaat meer drones inzetten
ARNHEM (ANP) - De brandweer gaat vaker drones gebruiken. Dat zegt voorzitter Stephan Wevers van Brandweer Nederland in de Telegraaf.
"We hebben dit jaar meer dan 150 vluchten uitgevoerd en het blijkt dat drones nu al onmisbaar zijn als onze ogen en neuzen in de lucht. Wat ons betreft beschikt iedere veiligheidsregio snel over een exemplaar, dat soms het verschil kan maken tussen leven en dood."
Volgens Wevers kan een drone ongekend veel informatie verschaffen. „De camera’s die onder zo’n apparaat hangen, zijn fantastisch en kunnen tot wel dertig keer inzoomen. Het is bijvoorbeeld een geweldig hulpmiddel bij incidenten waar gevaarlijke stoffen mee zijn gemoeid. Een drone kan dan een perfect overzicht bieden van vuurhaarden, voordat wij mensen inzetten om het vuur te bestrijden. Datzelfde kan natuurlijk bij natuurbranden. Want lokaliseer maar eens een bosbrand. Via een drone kunnen we de coördinaten exact bepalen, zodat de bluswagens zo snel mogelijk ter plaatse zijn."
Nu beschikken vier veiligheidsregio's over een drone, maar de vloot zal komend jaar worden uitgebreid, aldus Wevers.
Meer uit Binnenland
SUSCH (ANP) - De kantonregering van het Zwitserse Graubünden wenst de slachtoffers en naasten van het busongeluk nabij Susch van donderdag veel sterkte toe. In een verklaring zegt het kantonbestuur te hopen op een "snel en volledig" herstel van de gewonden. Tijdens een overleg met de Zwitserse vicepremier Ignazio Cassis zal vrijdag een minuut stilte in acht worden genomen, aldus de verklaring.
3 minuten geledenZEEWOLDE (ANP) - Bij een restaurant aan het Flevoplein in Zeewolde heeft vrijdagochtend rond 06.15 uur een explosie plaatsgevonden. Dat is de derde keer in korte tijd. Op 25 augustus en 9 september vonden er ook al explosies plaats bij hetzelfde pand.
4 minuten geledenENTER (ANP) - Reisorganisatie Oad doet geen uitspraken over de busreis van het bedrijf waarbij bij een ongeluk vijf personen omkwamen. De woordvoerder zegt om privacyredenen niets te kunnen zeggen over deelnemers aan de reis of over het eerdere verloop van de reis. Door het ongeluk in het Zwitserse kanton Graubünden raakten ook veertig personen gewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincies hebben zich ook geschaard achter de afspraken die staatssecretaris Silvio Erkens twee maanden geleden met zeven organisaties maakte over het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. De provincies ontbraken toen in juli een convenant werd ondertekend, hoewel ze wel betrokken waren bij de totstandkoming daarvan. Volgens een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO) moesten alle provinciale colleges nog een besluit nemen over de afspraken.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Limburg heeft een strafrechtelijk onderzoek ingesteld naar twee medewerkers van de politie van de eenheid Limburg op verdenking van huisvredebreuk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 60-jarige Edgar L., verdacht van het doodsteken van de 21-jarige Kalilu in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft gehandeld. Dat bleek vrijdag tijdens de eerste inleidende zitting in de strafzaak tegen de man bij de rechtbank in Rotterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben hun medeleven betuigd aan de slachtoffers en nabestaanden van het busongeluk in Zwitserland. "Ons hart gaat uit naar de nabestaanden, naar iedereen die nu in angst verkeert om het lot van dierbaren en naar de gewonden", schrijft het koningspaar op sociale media. "Wij voelen ons met u verbonden bij deze grote tragedie."
2 uur geleden