Brandweer gaat meer drones inzetten
ARNHEM (ANP) - De brandweer gaat vaker drones gebruiken. Dat zegt voorzitter Stephan Wevers van Brandweer Nederland in de Telegraaf.
"We hebben dit jaar meer dan 150 vluchten uitgevoerd en het blijkt dat drones nu al onmisbaar zijn als onze ogen en neuzen in de lucht. Wat ons betreft beschikt iedere veiligheidsregio snel over een exemplaar, dat soms het verschil kan maken tussen leven en dood."
Volgens Wevers kan een drone ongekend veel informatie verschaffen. „De camera’s die onder zo’n apparaat hangen, zijn fantastisch en kunnen tot wel dertig keer inzoomen. Het is bijvoorbeeld een geweldig hulpmiddel bij incidenten waar gevaarlijke stoffen mee zijn gemoeid. Een drone kan dan een perfect overzicht bieden van vuurhaarden, voordat wij mensen inzetten om het vuur te bestrijden. Datzelfde kan natuurlijk bij natuurbranden. Want lokaliseer maar eens een bosbrand. Via een drone kunnen we de coördinaten exact bepalen, zodat de bluswagens zo snel mogelijk ter plaatse zijn."
Nu beschikken vier veiligheidsregio's over een drone, maar de vloot zal komend jaar worden uitgebreid, aldus Wevers.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Dinsdagochtend vroeg zijn de eerste wandelaars vertrokken voor de 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur begonnen de lopers van de 50 kilometer, iets later in de ochtend volgen de lopers van de 40 en 30 kilometer.
15 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een groep studenten uit Eindhoven heeft een ambulance ontwikkeld die op zonne-energie rijdt. Volgens de bouwers kan dit mensen helpen in afgelegen gebieden. Ze kunnen daar moeilijk medische zorg krijgen, doordat de wegen slecht zijn en er weinig brandstof beschikbaar is. In augustus wordt de wagen getest in Kenia, samen met hulporganisatie Amref.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Aan de Ter Apelervenen in Ter Apel is maandagavond laat een persoon gewond geraakt bij een steekincident. De politie kreeg rond 23.10 uur melding van de steekpartij en heeft een verdachte aangehouden. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenMAARSSEN/DIRKSLAND (ANP) - De burgemeesters van het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee en van Stichtse Vecht in Utrecht hebben hun medeleven geuit na de fatale ongevallen die zondagavond en -nacht in beide gemeenten plaatsvonden. Bij zowel het ongeval in Dirksland als in Maarssen kwamen twee mensen om het leven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat binnen twee weken gehandhaafd kan worden op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug. Dat is afhankelijk van camera's die geplaatst moeten worden. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten om de beelden uit te lezen en de boetes daadwerkelijk uit te schrijven. Die boete bedraagt 500 euro.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse gaat dinsdagochtend van start met 45.761 wandelaars. Van de 47.000 mensen die zich hadden ingeschreven, hebben zich 1239 niet op tijd gemeld, meldt de organisatie maandag.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Drie douaniers die in april werden aangehouden op verdenking van het stelen van informatie uit de systemen van hun werkgever, mogen hun strafzaak in vrijheid afwachten. Daartoe besloot de rechtbank in Rotterdam maandag op een eerste openbare terechtzitting.
10 uur geleden