Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer extra alert op natuurbranden wegens droogte

Brandweer extra alert op natuurbranden wegens droogte

UTRECHT (ANP) - De brandweer is op verschillende plekken in Nederland extra alert op natuurbranden, omdat het erg droog is in de natuur. De Veiligheidsregio Utrecht meldt op X, voorheen Twitter, dat vanaf vrijdag in die regio natuurbrandrisico fase 2 geldt.

"Dat betekent dat de brandweer extra alert is, omdat brand snel kan uitbreiden tot een grote natuurbrand", aldus de Veiligheidsregio Utrecht. Een dag eerder twitterde de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord al dat daar fase 2 geldt. Ook in de regio Kennemerland is volgens natuurbrandrisico.nl momenteel fase 2 van kracht.

In totaal zijn er volgens de website natuurbrandrisico.nl twee fases. Bij fase 1 zijn (nog) geen extra maatregelen getroffen, hoewel natuurbeheerders en brandweer altijd wel zijn voorbereid op een natuurbrand. Bij fase 2 is het langere tijd droog in de natuur en is het risico dat een natuurbrand ontstaat groter. "Een natuurbrand kan zich in droge periodes snel en onvoorspelbaar ontwikkelen, zeker bij harde wind", aldus de site.

Meer uit Binnenland

ANWB: minder drukke ochtendspits dan maandag

DEN HAAG (ANP) - De ochtendspits is tot dusver minder druk dan maandag, laat de ANWB weten. Reden is volgens een woordvoerder dat er minder sneeuw valt. Hij waarschuwt wel dat het zeker in het midden van het land nog glad kan zijn.

4 minuten geleden
Geen onderwijs of tentamens Universiteit Utrecht om ov-problemen

UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht (UU) krijgen dinsdag geen onderwijs op locatie. Ook zijn de tentamens geschrapt. Reden zijn de problemen met het openbaar vervoer in de regio.

35 minuten geleden
IT-storing NS zit in plansysteem, oorzaak nog onbekend

DEN HAAG (ANP) - De oorzaak van de IT-storing waarmee de NS dinsdagochtend kampt, is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder. De storing zit in het plansysteem voor treinen en personeel.

1 uur geleden
In meerdere regio's opnieuw geen bussen om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land rijden dinsdagochtend geen bussen in verband met sneeuw en gladheid. Zo ligt in de provincie Utrecht het busvervoer tot zeker 10.00 uur stil. "Als het later op de ochtend wel veilig is, starten we de dienstregeling alsnog op", meldt U-OV, dat het openbaar vervoer in die regio verzorgt.

1 uur geleden
Al meerdere ongelukken en vertragingen op de weg

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt dinsdagochtend vroeg melding van meerdere ongelukken en vertragingen op de weg. In heel Nederland geldt code geel vanwege plaatselijke gladheid door het winterse weer.

1 uur geleden
Naast gladheid ook code geel om dichte mist tijdens ochtendspits

DE BILT (ANP) - Dinsdagochtend kan op sommige plaatsen in het land dichte mist hangen, meldt het KNMI. Er gold al code geel omdat het nog steeds glad is op de weg door sneeuw en de vrieskou, maar die kleurcode geldt in veel provincies nu ook vanwege de mist.

1 uur geleden
Weeronline: eerste lokale strenge vorst van deze winter gemeten

HOUTEN (ANP) - In het Utrechtse dorp Cabauw is in de nacht van maandag op dinsdag een temperatuur van -10,2 graden gemeten. Daarmee is de eerste lokale strenge vorst van deze winter een feit, meldt Weeronline. Daarvan is sprake als de temperatuur zakt tot onder de 10 graden. Vorige winter gebeurde dat nergens, aldus de weerdienst.

1 uur geleden