Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer boekt vooruitgang bij bestrijden branden op Tenerife

Brandweer boekt vooruitgang bij bestrijden branden op Tenerife

SANTA CRUZ (ANP/RTR/DPA/AFP) - De brandweer op het Spaanse eiland Tenerife zegt vooruitgang te boeken bij het bestrijden van de grote natuurbranden die het noordoosten van het eiland teisteren. Ongeveer 450 brandweerlieden, ondersteund door zestien blusvliegtuigen zijn nog altijd bezig het vuur onder controle te krijgen.

Volgens de brandweer verspreidt het vuur zich momenteel minder snel en minder onvoorspelbaar, wat de bestrijding makkelijker maakt. De wind is vrijdag wat gaan liggen, maar weersvooruitzichten voor komend weekend zijn niet goed. Naar verwachting stijgt de temperatuur weer tot boven de 30 graden en neerslag van betekenis wordt niet voorzien.

De brand die dinsdag uitbrak, heeft een gebied van bijna 3800 hectare verwoest, melden de autoriteiten. Het bluswerk wordt bemoeilijkt doordat de blusvliegtuigen en -helikopters alleen bij daglicht kunnen worden ingezet, zei de regionale leider Fernando Clavijo van de Canarische Eilanden.

Sporthallen

De autoriteiten op het toeristische eiland hebben duizenden mensen geëvacueerd. Het Rode Kruis heeft sporthallen ingericht als opvangplek. Daar zijn volgens de hulporganisatie tot nu toe 120 mensen en 33 dieren opgevangen.

Uit zes gemeentes in het noordoosten hebben volgens de lokale media al zo'n 4500 mensen een ander onderdak gezocht. Zeker 4000 inwoners van plaatsen die vooralsnog geen gevaar lopen is gevraagd om thuis te blijven. De hulpdiensten zeggen dat het vuur een vallei nadert waar zich meerdere campings bevinden.

Natuur verwoest

Tot dusver zijn er geen reisbeperkingen opgelegd. De verantwoordelijke instanties benadrukten dat in de belangrijkste toeristische gebieden en steden op het eiland alles zijn normale gang gaat. Die liggen ook betrekkelijk ver van de brand. Ook de luchthavens op het eiland functioneren normaal.

In heel Spanje is dit jaar tot nu toe ruim 70.000 hectare natuur verwoest door brand. In het uitzonderlijk droge 2022 werd 300.000 hectare in de as gelegd. Van alle landen in Europa heeft Spanje de meeste last van de opwarming van het klimaat, zeggen wetenschappers.

Bij de alarmcentrales van de ANWB, SOS International en Eurocross zijn nauwelijks of geen meldingen binnengekomen van Nederlanders op Tenerife. Ook het ministerie van Buitenlandse Zaken had tot vrijdagmiddag geen hulpvragen gekregen.

Meer uit Buitenland

Bronnen tegen CBS News: naam verdachte moord Charlie Kirk bekend

SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.

2 uur geleden
Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel vanwege coupplannen

BRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is door het hooggerechtshof in Brasília veroordeeld tot 27 jaar en 3 maanden gevangenisstraf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven.

3 uur geleden
Trump niet blij met veroordeling Bolsonaro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.

4 uur geleden
Zelensky spreekt met Amerikaanse gezant over Patriots en drones

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.

6 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro veroordeeld voor couppoging

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.

7 uur geleden
Rusland vindt dat Polen moet nadenken over sluiting grens Belarus

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Macron stuurt drie vliegtuigen om te helpen bij bescherming Polen

PARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.

7 uur geleden