Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer Berlijn 'geschokt' door aanvallen op hulpdiensten

Brandweer Berlijn 'geschokt' door aanvallen op hulpdiensten

BERLIJN (ANP) - De Berlijnse brandweer is "geschokt" door de vele aanvallen op hulpdiensten tijdens de jaarwisseling. Zeker vijftien medewerkers raakten gewond. Een van hen is opgenomen in het ziekenhuis.

De brandweer spreekt van 38 aanvallen waarbij de hulpdiensten doelwit waren. Zo kreeg een medewerker een alarmpistool in het gezicht gericht, een ander kreeg peperspray in zijn ogen gespoten. Ook werden de hulpdiensten in hun werk belemmerd en bekogeld met onder meer bierkratten, brandblussers en vuurwerk.

De baas van de Berlijnse brandweer, Karsten Homrighausen, veroordeelt de aanvallen. "Niks kan dit gedrag rechtvaardigen", laat hij weten. "Degenen die zich haasten om mensen in nood te helpen en vervolgens zelf worden aangevallen, moeten worden beschermd." Een aantal brandweervoertuigen werd geplunderd, andere raakten door vuurwerk zodanig beschadigd dat ze uit roulatie worden gehaald.

Ruim 1700 incidenten

In Berlijn waren vanwege oud en nieuw drie keer zoveel hulpdiensten aan het werk dan normaal, met in totaal bijna 1500 medewerkers. Zij hadden het drukker dan in de voorgaande jaren. Er waren volgens de brandweer ruim 1700 incidenten, waaronder 749 branden. Meer dan twintig mensen raakten in de Duitse hoofdstad gewond door vuurwerk.

Ook elders in Duitsland vonden ongeregeldheden en incidenten met vuurwerk plaats. In Leipzig stierf een 17-jarige jongen tijdens het afsteken van vuurwerk. Ten zuidwesten van Berlijn, in Schönebeck, vond een fatale aanrijding plaats. Het 42-jarige slachtoffer was op straat met vuurwerk bezig toen hij door een beschonken automobilist werd geschept. De afgelopen twee jaar gold in heel Duitsland een vuurwerkverbod vanwege de coronamaatregelen, dit jaar gelden er overal verschillende regels.

Meer uit Buitenland

Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

1 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

1 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

3 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden
Guterres waarschuwt voor financiële ineenstorting VN

GENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.

3 uur geleden