Brandweer Berlijn 'geschokt' door aanvallen op hulpdiensten
BERLIJN (ANP) - De Berlijnse brandweer is "geschokt" door de vele aanvallen op hulpdiensten tijdens de jaarwisseling. Zeker vijftien medewerkers raakten gewond. Een van hen is opgenomen in het ziekenhuis.
De brandweer spreekt van 38 aanvallen waarbij de hulpdiensten doelwit waren. Zo kreeg een medewerker een alarmpistool in het gezicht gericht, een ander kreeg peperspray in zijn ogen gespoten. Ook werden de hulpdiensten in hun werk belemmerd en bekogeld met onder meer bierkratten, brandblussers en vuurwerk.
De baas van de Berlijnse brandweer, Karsten Homrighausen, veroordeelt de aanvallen. "Niks kan dit gedrag rechtvaardigen", laat hij weten. "Degenen die zich haasten om mensen in nood te helpen en vervolgens zelf worden aangevallen, moeten worden beschermd." Een aantal brandweervoertuigen werd geplunderd, andere raakten door vuurwerk zodanig beschadigd dat ze uit roulatie worden gehaald.
Ruim 1700 incidenten
In Berlijn waren vanwege oud en nieuw drie keer zoveel hulpdiensten aan het werk dan normaal, met in totaal bijna 1500 medewerkers. Zij hadden het drukker dan in de voorgaande jaren. Er waren volgens de brandweer ruim 1700 incidenten, waaronder 749 branden. Meer dan twintig mensen raakten in de Duitse hoofdstad gewond door vuurwerk.
Ook elders in Duitsland vonden ongeregeldheden en incidenten met vuurwerk plaats. In Leipzig stierf een 17-jarige jongen tijdens het afsteken van vuurwerk. Ten zuidwesten van Berlijn, in Schönebeck, vond een fatale aanrijding plaats. Het 42-jarige slachtoffer was op straat met vuurwerk bezig toen hij door een beschonken automobilist werd geschept. De afgelopen twee jaar gold in heel Duitsland een vuurwerkverbod vanwege de coronamaatregelen, dit jaar gelden er overal verschillende regels.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
49 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
3 uur geleden