Brandweer Berlijn 'geschokt' door aanvallen op hulpdiensten
BERLIJN (ANP) - De Berlijnse brandweer is "geschokt" door de vele aanvallen op hulpdiensten tijdens de jaarwisseling. Zeker vijftien medewerkers raakten gewond. Een van hen is opgenomen in het ziekenhuis.
De brandweer spreekt van 38 aanvallen waarbij de hulpdiensten doelwit waren. Zo kreeg een medewerker een alarmpistool in het gezicht gericht, een ander kreeg peperspray in zijn ogen gespoten. Ook werden de hulpdiensten in hun werk belemmerd en bekogeld met onder meer bierkratten, brandblussers en vuurwerk.
De baas van de Berlijnse brandweer, Karsten Homrighausen, veroordeelt de aanvallen. "Niks kan dit gedrag rechtvaardigen", laat hij weten. "Degenen die zich haasten om mensen in nood te helpen en vervolgens zelf worden aangevallen, moeten worden beschermd." Een aantal brandweervoertuigen werd geplunderd, andere raakten door vuurwerk zodanig beschadigd dat ze uit roulatie worden gehaald.
Ruim 1700 incidenten
In Berlijn waren vanwege oud en nieuw drie keer zoveel hulpdiensten aan het werk dan normaal, met in totaal bijna 1500 medewerkers. Zij hadden het drukker dan in de voorgaande jaren. Er waren volgens de brandweer ruim 1700 incidenten, waaronder 749 branden. Meer dan twintig mensen raakten in de Duitse hoofdstad gewond door vuurwerk.
Ook elders in Duitsland vonden ongeregeldheden en incidenten met vuurwerk plaats. In Leipzig stierf een 17-jarige jongen tijdens het afsteken van vuurwerk. Ten zuidwesten van Berlijn, in Schönebeck, vond een fatale aanrijding plaats. Het 42-jarige slachtoffer was op straat met vuurwerk bezig toen hij door een beschonken automobilist werd geschept. De afgelopen twee jaar gold in heel Duitsland een vuurwerkverbod vanwege de coronamaatregelen, dit jaar gelden er overal verschillende regels.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea is bezig met een "zeer ernstige uitbreiding" van zijn vermogen om kernwapens te produceren, waarschuwt de chef van de VN-atoomwaakhond Rafael Grossi. Volgens hem nemen de activiteiten bij een reactor die wordt gebruikt om uranium te verrijken snel toe.
19 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse staatsburger Mahdieh Esfandiari is na vrijlating uit een Franse gevangenis teruggekeerd naar Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. Het nieuws komt een week nadat Iran twee Fransen liet gaan.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse marine-eenheden hebben sinds het begin van de blokkade van de Straat van Hormuz acht olietankers onderschept die Iraanse havens binnenvoeren of verlieten. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.
6 uur geleden