Brandweer Berlijn 'geschokt' door aanvallen op hulpdiensten
BERLIJN (ANP) - De Berlijnse brandweer is "geschokt" door de vele aanvallen op hulpdiensten tijdens de jaarwisseling. Zeker vijftien medewerkers raakten gewond. Een van hen is opgenomen in het ziekenhuis.
De brandweer spreekt van 38 aanvallen waarbij de hulpdiensten doelwit waren. Zo kreeg een medewerker een alarmpistool in het gezicht gericht, een ander kreeg peperspray in zijn ogen gespoten. Ook werden de hulpdiensten in hun werk belemmerd en bekogeld met onder meer bierkratten, brandblussers en vuurwerk.
De baas van de Berlijnse brandweer, Karsten Homrighausen, veroordeelt de aanvallen. "Niks kan dit gedrag rechtvaardigen", laat hij weten. "Degenen die zich haasten om mensen in nood te helpen en vervolgens zelf worden aangevallen, moeten worden beschermd." Een aantal brandweervoertuigen werd geplunderd, andere raakten door vuurwerk zodanig beschadigd dat ze uit roulatie worden gehaald.
Ruim 1700 incidenten
In Berlijn waren vanwege oud en nieuw drie keer zoveel hulpdiensten aan het werk dan normaal, met in totaal bijna 1500 medewerkers. Zij hadden het drukker dan in de voorgaande jaren. Er waren volgens de brandweer ruim 1700 incidenten, waaronder 749 branden. Meer dan twintig mensen raakten in de Duitse hoofdstad gewond door vuurwerk.
Ook elders in Duitsland vonden ongeregeldheden en incidenten met vuurwerk plaats. In Leipzig stierf een 17-jarige jongen tijdens het afsteken van vuurwerk. Ten zuidwesten van Berlijn, in Schönebeck, vond een fatale aanrijding plaats. Het 42-jarige slachtoffer was op straat met vuurwerk bezig toen hij door een beschonken automobilist werd geschept. De afgelopen twee jaar gold in heel Duitsland een vuurwerkverbod vanwege de coronamaatregelen, dit jaar gelden er overal verschillende regels.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker.
5 minuten geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
5 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenRODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
5 uur geleden