Brandweer Baltimore: 'mogelijk veel slachtoffers incident'
BALTIMORE (ANP/RTR) - Na het instorten van een belangrijke verkeersbrug ten zuidoosten van Baltimore spreekt de brandweer over "een incident met mogelijk veel slachtoffers". Er wordt in de rivier de Patapsco naar ten minste zeven "bouwvakkers" gezocht. Er zouden ook auto's in het water zijn verdwenen.
Een groot containerschip dat onder Singaporese vlag vaart, ramde in de nacht een pijler van de Francis Scott Key Bridge. Het schip is beschadigd en zou olie lekken. Er worden volgens sommige plaatselijke media ook gewonden aan boord gemeld. De burgemeester van de stad, Brandon Scott, gaat naar de plaats van het ongeluk. Er wordt met boten en helikopters naar slachtoffers gezocht. De brug uit 1977 was 2,6 kilometer lang en is vrijwel volledig ingestort.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is onzeker wat er gaat gebeuren nu de Iraanse leider Ali Khamenei overleden is, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. "Maar er ligt nu een open weg naar een ander Iran, een Iran dat de bevolking wellicht meer vrijheid geeft om vorm te geven."
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de dodelijke aanval op de Iraanse ayatollah Ali Khamenei en leden van zijn familie scherp veroordeeld. Hij sprak van moord en een "cynische schending van alle normen van menselijke moraliteit en internationaal recht".
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Iran heeft ook twee raketten afgevuurd richting EU-lidstaat Cyprus. Dat zei de Britse minister van Defensie John Healey tijdens een interview met Sky News. "Wij denken niet dat ze waren gericht op Cyprus", zei hij.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen grofweg de helft van de Iraanse raketvoorraad vernietigd. Dat meldt het Israëlische leger.
51 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah zegt de Amerikaans-Israëlische aanvallen tegen Iran te beantwoorden. Dat meldt de leider van die militante groepering, Naim Qassem. "We zullen onze plicht vervullen door deze agressie te beantwoorden. Wat de offers ook mogen zijn, we zullen niet afwijken van het pad van verzet", aldus Qassem.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ayatollah Alireza Arafi is toegetreden tot de zogenoemde Leiderschapsraad van Iran. Dat meldt het Iraanse persbureau ISNA. Die raad moet het landsbestuur waarnemen in aanloop naar de benoeming van een nieuwe Iraanse leider. De raad bestaat naast een juristenlid uit de president en de voorzitter van de Iraanse rechtspraak. Uiteindelijk moet de zogenoemde Assemblee van Experts, een 88-koppige raad van theologen, een nieuwe opperste leider aanwijzen.
1 uur geleden