Brandt bezorgt Borussia Dortmund zege tegen Werder Bremen
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft vrijdagavond de koppositie ingenomen in de Duitse voetbalcompetitie. Door een doelpunt van Julian Brandt halverwege de tweede helft werd Werder Bremen aan de kant gezet: 1-0. De aanvallende middenvelder speelde zijn 300e duel in de Bundesliga.
Zijn voormalige club Bayer Leverkusen, VfB Stuttgart en Bayern München kunnen zaterdag Dortmund weer voorbijgaan op de ranglijst.
Oranje-international Donyell Malen kreeg vrijdag kort voor rust een grote kans, maar hij stuitte op Werder-doelman Michael Zetterer, die een verleden heeft bij PEC Zwolle. Brandt zorgde in de tweede helft op aangeven van Emre Can alsnog voor de 1-0.
Vorig jaar wist Werder Bremen in een gedenkwaardige wedstrijd nog te winnen. Na 89 minuten stond het met 2-0 achter, maar uiteindelijk pakten de Noord-Duitsers toch drie punten: 2-3.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
7 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
8 uur geleden