Brandstichter animatiestudio Japan aanvaardt doodstraf
TOKIO (ANP/AFP) - De man die eerder deze week werd veroordeeld tot de doodstraf voor brandstichting in een Japanse animatiestudio, aanvaardt zijn straf. Dat heeft hij laten weten in een interview aan lokale media. De 45-jarige Shinji Aoba stichtte in 2019 brand in Kyoto Animation. 36 mensen kwamen om, nog eens 32 slachtoffers liepen verwondingen op.
Zijn advocaten, die eerder stelden dat hij onschuldig was omdat hij een psychische stoornis heeft, gingen vrijdag in beroep tegen het vonnis. Maar Aoba zegt zaterdag in een interview met de krant Asahi Shimbun dat hij zijn straf accepteert. De reden dat hij er toch tegen in beroep gaat is "omdat ik me niet zou kunnen uitspreken als ik niet doorging met de rechtszaak". Hij zegt dat "er nog een paar dingen zijn die ik achter wil laten voor anderen".
Aoba kwam volgens zijn aanklagers tot zijn daad omdat hij ervan overtuigd was dat de studio, bij fans beter bekend als KyoAni, een idee voor een anime van hem had gestolen. Hij raakte zelf zwaargewond bij het voorval, liep brandwonden op over 90 procent van zijn lichaam en kwam pas weken na de brand weer bij bewustzijn.
In Japan wordt de doodstraf alleen opgelegd bij moordzaken met meerdere slachtoffers. Op dit moment zitten meer dan honderd mensen in een dodencel. De laatste keer dat iemand werd geëxecuteerd was in 2022.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
2 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
4 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
4 uur geleden