Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandstichter animatiestudio Japan aanvaardt doodstraf

Brandstichter animatiestudio Japan aanvaardt doodstraf

TOKIO (ANP/AFP) - De man die eerder deze week werd veroordeeld tot de doodstraf voor brandstichting in een Japanse animatiestudio, aanvaardt zijn straf. Dat heeft hij laten weten in een interview aan lokale media. De 45-jarige Shinji Aoba stichtte in 2019 brand in Kyoto Animation. 36 mensen kwamen om, nog eens 32 slachtoffers liepen verwondingen op.

Zijn advocaten, die eerder stelden dat hij onschuldig was omdat hij een psychische stoornis heeft, gingen vrijdag in beroep tegen het vonnis. Maar Aoba zegt zaterdag in een interview met de krant Asahi Shimbun dat hij zijn straf accepteert. De reden dat hij er toch tegen in beroep gaat is "omdat ik me niet zou kunnen uitspreken als ik niet doorging met de rechtszaak". Hij zegt dat "er nog een paar dingen zijn die ik achter wil laten voor anderen".

Aoba kwam volgens zijn aanklagers tot zijn daad omdat hij ervan overtuigd was dat de studio, bij fans beter bekend als KyoAni, een idee voor een anime van hem had gestolen. Hij raakte zelf zwaargewond bij het voorval, liep brandwonden op over 90 procent van zijn lichaam en kwam pas weken na de brand weer bij bewustzijn.

In Japan wordt de doodstraf alleen opgelegd bij moordzaken met meerdere slachtoffers. Op dit moment zitten meer dan honderd mensen in een dodencel. De laatste keer dat iemand werd geëxecuteerd was in 2022.

Meer uit Buitenland

Europa eens over afschaffing Russische gasimport tegen 2027

BRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.

8 minuten geleden
Congresleden VS willen voorkomen dat Trump Venezuela aanvalt

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres willen voorkomen dat hun regering een aanval op Venezolaans grondgebied uitvoert. De parlementariërs zeiden dinsdag (lokale tijd) dat ze daartoe resoluties zullen indienen die president Donald Trump verbieden om zonder parlementaire goedkeuring een aanval te bevelen.

10 minuten geleden
Palestijnen melden dood journalist door Israëlische droneaanval

KHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.

3 uur geleden
Amnesty wil onderzoek naar RSF-oorlogsmisdaden opvangkamp Soedan

KHARTOEM (ANP) - De aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in Soedan moeten worden onderzocht als oorlogsmisdaden, meldt Amnesty International in een rapport. Afgelopen april voerde de RSF de grootschalige aanval uit op een opvangkamp in de buurt van el-Fasher.

3 uur geleden
Kremlin na gesprekken met VS: vrede in Oekraïne niet dichterbij

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en de Verenigde Staten hebben geen compromis bereikt over vrede in Oekraïne, en "vrede is niet dichterbij, maar ook niet verder weg". Dat zei Kremlin-functionaris Joeri Oesjakov na afloop van gesprekken die de Russische president Vladimir Poetin in Moskou voerde met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Trump.

4 uur geleden
Overleg tussen Poetin en onderhandelaars VS na uren afgelopen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het overleg tussen de Russische president Vladimir Poetin en de twee onderhandelaars van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump is afgelopen, meldt het Kremlin. De gesprekken met gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner hebben bijna vijf uur geduurd.

4 uur geleden
Trump noemt Somaliërs in kabinetsoverleg 'uitschot'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een kabinetsoverleg uitgehaald naar Somalië en de mensen die daar vandaan komen. Hij noemde Somaliërs onder meer "uitschot" ("garbage") en zei dat ze niets toevoegen.

6 uur geleden