Brandstichter animatiestudio Japan aanvaardt doodstraf
TOKIO (ANP/AFP) - De man die eerder deze week werd veroordeeld tot de doodstraf voor brandstichting in een Japanse animatiestudio, aanvaardt zijn straf. Dat heeft hij laten weten in een interview aan lokale media. De 45-jarige Shinji Aoba stichtte in 2019 brand in Kyoto Animation. 36 mensen kwamen om, nog eens 32 slachtoffers liepen verwondingen op.
Zijn advocaten, die eerder stelden dat hij onschuldig was omdat hij een psychische stoornis heeft, gingen vrijdag in beroep tegen het vonnis. Maar Aoba zegt zaterdag in een interview met de krant Asahi Shimbun dat hij zijn straf accepteert. De reden dat hij er toch tegen in beroep gaat is "omdat ik me niet zou kunnen uitspreken als ik niet doorging met de rechtszaak". Hij zegt dat "er nog een paar dingen zijn die ik achter wil laten voor anderen".
Aoba kwam volgens zijn aanklagers tot zijn daad omdat hij ervan overtuigd was dat de studio, bij fans beter bekend als KyoAni, een idee voor een anime van hem had gestolen. Hij raakte zelf zwaargewond bij het voorval, liep brandwonden op over 90 procent van zijn lichaam en kwam pas weken na de brand weer bij bewustzijn.
In Japan wordt de doodstraf alleen opgelegd bij moordzaken met meerdere slachtoffers. Op dit moment zitten meer dan honderd mensen in een dodencel. De laatste keer dat iemand werd geëxecuteerd was in 2022.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
17 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
40 minuten geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.
2 uur geleden