Brands: Ancelotti is een echte heer met veel ervaring
LIVERPOOL (ANP) - Marcel Brands denkt dat hij de komende jaren prettig zal samenwerken met Carlo Ancelotti, de succesvolle Italiaanse trainer die hij wist te strikken voor Everton. "Hij is stil, een beetje zoals ik, en ik denk dat we heel goed kunnen samenwerken", zei technisch directeur Brands (57) tegen de televisiezender van de club. "Mijn eerste indruk is dat Carlo een erg aardige man is, een echte heer met veel ervaring. Hij kent de wereld én de voetbalwereld."
Ancelotti, zaterdag toeschouwer bij het thuisduel met Arsenal (0-0), werd door Brands binnengehaald als vervanger van de ontslagen Marco Silva. De voormalig trainer van Real Madrid en Bayern München moet Everton, dat vijftiende staat, dit seizoen zien te behoeden voor degradatie uit de Premier League en op termijn aansluiting laten vinden met de Engelse top.
"Iedereen moet weten dat, als we iets willen bereiken met deze club, we stabiliteit en tijd nodig hebben", aldus Brands, die Ancelotti wist te overtuigen met een goed verhaal. "Als we een potentiële nieuwe speler op het oog hebben, dan proberen we hem te vertellen wat we voor rol zien weggelegd binnen de club. Datzelfde heb ik ook voor Carlo gedaan. Carlo was erg enthousiast daarover."
Meer uit Voetbal
CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
8 uur geledenGARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.
8 uur geledenGARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."
9 uur geleden