Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandende veerboot naar Griekse haven, nog steeds tien vermisten

Brandende veerboot naar Griekse haven, nog steeds tien vermisten

ATHENE (ANP/AFP/DPA) - De veerboot die sinds vrijdag bij het Griekse eiland Corfu in brand staat, wordt naar een Griekse haven gesleept. In de tussentijd ligt de zoektocht naar de tien vermisten stil. Er is weinig hoop op het vinden van overlevenden.

De brand op de Euroferry Olympia wordt in de haven van Astakos verder bestreden. De Griekse autoriteiten hebben gezegd dat reddingswerk nu te moeilijk is vanwege de enorme hitte en giftige dampen op het schip. Bij de bergingsactie zijn ook experts van het Nederlandse Boskalis betrokken.

De brand heeft zeker een persoon het leven gekost. Drie opvarenden zijn opgenomen in het ziekenhuis. Er waren officieel 239 passagiers en 51 bemanningsleden aan boord. Bij de reddingsactie werden echter ook twee Afghanen ontdekt die niet op de passagierslijst stonden.

De Euroferry Olympia was vanuit Griekenland op weg naar Italië toen in de nacht van donderdag op vrijdag brand uitbrak. Er worden nog tien vrachtwagenchauffeurs vermist. Het gaat om zeven Bulgaren, twee Grieken en een Turk. Zij sliepen naar verluidt in hun wagens toen de brand door nog onbekende reden begon.

Meer uit Buitenland

Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media. Hij wordt gezien als een potentiële gesprekspartner voor de Amerikanen, nu veel andere regimekopstukken gedood zijn.

19 minuten geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

54 minuten geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

1 uur geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

2 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

7 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

12 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

12 uur geleden