Branden Turkije houden aan, Duits stel omgekomen bij vluchtpoging
ATHENE/ISTANBUL (ANP/RTR/DPA) - Delen van Zuid-Europa en Turkije worden nog steeds geteisterd door extreme hitte en natuurbranden. Turkse media berichten dat een Duits-Turks stel dat om het leven kwam probeerde te vluchten voor het vuur. De lichamen van de man en de vrouw zijn aangetroffen bij hun woning in Manavgat, in de onder toeristen populaire provincie Antalya. De Duitse autoriteiten hebben hun dood nog niet bevestigd.
In Turkije zijn de afgelopen week 156 natuurbranden uitgebroken. Daarvan waren er dinsdagochtend zeker 146 onder controle, zeggen de autoriteiten. Het vuur liet de afgelopen tijd een spoor aan verwoestingen achter in gebieden aan de Middellandse Zee, waar ook Nederlandse toeristen zijn geëvacueerd. Er vielen zeker acht doden, onder wie het stel uit Manavgat. Meerdere landen hebben blusvliegtuigen gestuurd om Turkije te helpen bij de strijd tegen het vuur.
Ook hulpdiensten in andere landen in de regio hebben de handen vol aan het blussen van bosbranden. In Griekenland brak dinsdag een grote brand uit bij een industrieterrein in de buitenwijk Varympompi, bij Athene. Meer dan honderd brandweerlieden zijn uitgerukt om het vuur te blussen. Zij krijgen steun vanuit de lucht. De autoriteiten hebben een snelweg in het gebied gesloten en ook het treinverkeer is verstoord.
Extreme hittegolf
Griekenland gaat gebukt onder een extreme hittegolf. De temperaturen komen er al dagen boven de 40 graden uit. In die periode zijn ook meer dan 100 natuurbranden gemeld, onder meer op het eiland Rodos. Grieken hoeven voorlopig niet op verkoeling te rekenen. Er wordt deze week rekening gehouden met temperaturen tot 46 graden. Ook in buurland Bulgarije is het snikheet en er woeden branden.
In Italië maakten de hulpdiensten dinsdag bekend dat landelijk 1130 blusoperaties worden uitgevoerd. Er worden onder meer blusvliegtuigen ingezet in de zuidelijke regio Calabrië. De politie zegt twee mannen te hebben opgepakt die op heterdaad waren betrapt bij het aansteken van branden in het Nebrodi-gebergte op Sicilië. Daar zou een paar dagen eerder ook al een andere brandstichter zijn opgepakt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
5 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
5 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
7 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
9 uur geleden