Branden in Kyiv door grote Russische droneaanvallen
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft volgens Oekraïne afgelopen nacht een grote droneaanval uitgevoerd op Kyiv, waardoor brand uitbrak in de hoofdstad. "Helaas heeft de aanval van Russische drones voor schade en slachtoffers gezorgd in verschillende wijken van Kyiv", aldus president Volodymyr Zelensky.
De krijgsmacht claimt 39 van de 71 drones uit de lucht te hebben geschoten. Een ander deel zou op open terrein zijn neergekomen, maar er zouden wel gebouwen zijn geraakt door neerkomende brokstukken. Er ontstond brand in een woonflat en in een kantorencomplex. Een 82-jarige vrouw liep hoofdwonden op.
Ook in andere delen van Oekraïne vonden droneaanvallen plaats. In de buurt van Cherson kon volgens de gouverneur een 40-jarige vrouw onder het puin worden bevrijd en raakten drie kinderen gewond.
Vrijdag trof een raket een politiebureau in Charkiv. Daarbij kwam een persoon om het leven en werd op zaterdag door de autoriteiten gemeld dat het aantal gewonden is opgelopen tot 46. Het gaat om 36 agenten, 9 burgers en een arts.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.
46 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung kiest geen partij in het onlangs gerezen diplomatieke conflict tussen China en Japan. Dat zei Lee woensdag tijdens zijn persconferentie ter gelegenheid van de herdenking van de staat van beleg op 3 december in Zuid-Korea. Exact een jaar geleden riep Lee's voorganger, de inmiddels afgezette Yoon Suk-yeol, die af.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.
5 uur geleden