Branden in Kyiv door grote Russische droneaanvallen
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft volgens Oekraïne afgelopen nacht een grote droneaanval uitgevoerd op Kyiv, waardoor brand uitbrak in de hoofdstad. "Helaas heeft de aanval van Russische drones voor schade en slachtoffers gezorgd in verschillende wijken van Kyiv", aldus president Volodymyr Zelensky.
De krijgsmacht claimt 39 van de 71 drones uit de lucht te hebben geschoten. Een ander deel zou op open terrein zijn neergekomen, maar er zouden wel gebouwen zijn geraakt door neerkomende brokstukken. Er ontstond brand in een woonflat en in een kantorencomplex. Een 82-jarige vrouw liep hoofdwonden op.
Ook in andere delen van Oekraïne vonden droneaanvallen plaats. In de buurt van Cherson kon volgens de gouverneur een 40-jarige vrouw onder het puin worden bevrijd en raakten drie kinderen gewond.
Vrijdag trof een raket een politiebureau in Charkiv. Daarbij kwam een persoon om het leven en werd op zaterdag door de autoriteiten gemeld dat het aantal gewonden is opgelopen tot 46. Het gaat om 36 agenten, 9 burgers en een arts.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
56 minuten geledenCOTONOU (ANP/AFP) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen.Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
2 uur geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
5 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
10 uur geleden