Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branden in Kyiv door grote Russische droneaanvallen

Branden in Kyiv door grote Russische droneaanvallen

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft volgens Oekraïne afgelopen nacht een grote droneaanval uitgevoerd op Kyiv, waardoor brand uitbrak in de hoofdstad. "Helaas heeft de aanval van Russische drones voor schade en slachtoffers gezorgd in verschillende wijken van Kyiv", aldus president Volodymyr Zelensky.

De krijgsmacht claimt 39 van de 71 drones uit de lucht te hebben geschoten. Een ander deel zou op open terrein zijn neergekomen, maar er zouden wel gebouwen zijn geraakt door neerkomende brokstukken. Er ontstond brand in een woonflat en in een kantorencomplex. Een 82-jarige vrouw liep hoofdwonden op.

Ook in andere delen van Oekraïne vonden droneaanvallen plaats. In de buurt van Cherson kon volgens de gouverneur een 40-jarige vrouw onder het puin worden bevrijd en raakten drie kinderen gewond.

Vrijdag trof een raket een politiebureau in Charkiv. Daarbij kwam een persoon om het leven en werd op zaterdag door de autoriteiten gemeld dat het aantal gewonden is opgelopen tot 46. Het gaat om 36 agenten, 9 burgers en een arts.

Meer uit Buitenland

Iran bereidt tegenaanvallen voor na Israëlisch-Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is bezig met de voorbereidingen van een vergeldingsaanval na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Een functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat de tegenaanval "verpletterend" zal zijn.

1 minuut geleden
Irak sluit luchtruim na aanvallen op buurland Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak heeft het luchtruim gesloten vanwege de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het buurland Iran. Ook Iran zelf heeft het luchtruim voor onbepaalde tijd afgesloten na de aanvallen.

2 minuten geleden
VS voeren ook aanvallen op Iran uit

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten voeren ook aanvallen uit op Iran. Dit hebben The New York Times en persbureau Reuters van officiële zijde vernomen. Israël had al laten weten dat de aanvallen lang voorbereid zijn en gecoördineerd worden met de Amerikanen.

19 minuten geleden
Israël meldt aanval op Iran te hebben uitgevoerd

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media. Er zijn volgens de media grote explosies geweest in het centrum van de Iraanse hoofdstad, waar paniek is uitgebroken.

59 minuten geleden
Bill Clinton heeft alle vragen van onderzoekscommissie beantwoord

WASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Boliviaans legervliegtuig dat bankbiljetten vervoerde stort neer

EL ALTO (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig van de Boliviaanse luchtmacht is vrijdag tijdens de landing neergestort in de stad El Alto, nabij hoofdstad La Paz. Het vliegtuig vervoerde bankbiljetten naar het binnenland, waardoor na de crash chaotische taferelen ontstonden.

1 uur geleden
Rechtbank VS halveert megaboete voor Greenpeace

MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.

9 uur geleden