Branden in Kyiv door grote Russische droneaanvallen
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft volgens Oekraïne afgelopen nacht een grote droneaanval uitgevoerd op Kyiv, waardoor brand uitbrak in de hoofdstad. "Helaas heeft de aanval van Russische drones voor schade en slachtoffers gezorgd in verschillende wijken van Kyiv", aldus president Volodymyr Zelensky.
De krijgsmacht claimt 39 van de 71 drones uit de lucht te hebben geschoten. Een ander deel zou op open terrein zijn neergekomen, maar er zouden wel gebouwen zijn geraakt door neerkomende brokstukken. Er ontstond brand in een woonflat en in een kantorencomplex. Een 82-jarige vrouw liep hoofdwonden op.
Ook in andere delen van Oekraïne vonden droneaanvallen plaats. In de buurt van Cherson kon volgens de gouverneur een 40-jarige vrouw onder het puin worden bevrijd en raakten drie kinderen gewond.
Vrijdag trof een raket een politiebureau in Charkiv. Daarbij kwam een persoon om het leven en werd op zaterdag door de autoriteiten gemeld dat het aantal gewonden is opgelopen tot 46. Het gaat om 36 agenten, 9 burgers en een arts.
Meer uit Buitenland
BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
1 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
7 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
17 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
17 uur geleden