Brandbrief vuurwerkbedrijven: geen beperkende maatregelen
DEN HAAG (ANP) - Brancheverenigingen voor vuurwerkbedrijven hebben een brandbrief gestuurd naar Nederlandse gemeenten. Ze willen dat die geen beperkende maatregelen nemen tegen het gebruik van vuurwerk bij de jaarwisseling. De sector wordt al hard genoeg geraakt door de coronacrisis, aldus de Belangenvereniging Pyrotechniek en Stichting VuurwerkCheck.
"Door het coronavirus zijn veel ondernemers, waaronder winkeliers, in zeer zwaar weer beland. Voor winkeliers die aan het eind van het jaar consumentenvuurwerk verkopen, zullen lokale vuurwerkverboden nog een extra klap op gaan leveren", aldus de vuurwerkclubs.
Gemeenten worden opgeroepen geen verdere maatregelen te nemen met betrekking tot een afsteekverbod. En te nemen of genomen maatregelen terug te draaien of te bevriezen. Zo wil de branche voorkomen dat "deze winkels dit jaar nog meer omzet kwijtraken, waardoor honderden tot duizenden banen op de tocht komen te staan".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.
3 uur geleden