Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brandbrief' van binnensporten blijft onbeantwoord

'Brandbrief' van binnensporten blijft onbeantwoord

BEEKBERGEN (ANP) - De 'brandbrief' die meer dan dertig binnensportbonden en belangenorganisaties onlangs naar de politiek hebben gestuurd, blijft onbeantwoord. Versoepeling van de coronamaatregelen zit er voorlopig niet in, zo maakte het demissionaire kabinet op de persconferentie duidelijk. De sporthallen en -zalen blijven dicht, wat betekent dat de 6 miljoen binnensporters die Nederland vorig jaar telde nog langer stil blijven staan.

"Gezien de huidige ontwikkelingen is dit logisch, de volksgezondheid gaat voor", zegt directeur Marieke van der Plas van gymnastiekbond KNGU. "We zullen dus nog even moeten volhouden. Natuurlijk willen we, zodra dit veilig kan, heel graag weer naar binnen. Daar blijven wij op de achtergrond aandacht voor vragen."

Vrijdag staat weer een overleg op het programma tussen de sportbonden en koepelorganisatie NOC*NSF. De vooralsnog onsuccesvolle lobby om de binnensporten weer te openen, komt dan ter sprake. "Nog altijd zien we dat clubs met een enorme hoeveelheid creativiteit buiten en online met hun leden aan de slag gaan. Maar toch merken we ook dat de situatie steeds lastiger wordt", zegt Van der Plas. "De binnensport staat inmiddels al lange tijd stil en niet voor iedere club of iedere groep zijn er mogelijkheden om buiten te sporten. Gelukkig zijn er vanuit de rijksoverheid verschillende steunmaatregelen om clubs financieel te compenseren waar dat nodig is."

De ruim dertig betrokken bonden stuurden vorige week een brief naar de politiek, waarin ze om meer perspectief vragen voor de sporters die zij vertegenwoordigen. Volgens de bonden is het aantal binnensporters als gevolg van de coronacrisis geslonken van 6 naar 4 miljoen. Alleen voor topsporters geldt een uitzondering op het verbod om binnen te sporten.

"De unieke sportinfrastructuur van Nederland staat op het spel", zegt algemeen directeur Guido Davio van volleybalbond Nevobo. "Het is heel belangrijk dat er weer leven komt in de binnensportverenigingen, juist ook met het oog op volgend seizoen."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner meldt zich af voor masterstoernooi Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.

1 uur geleden
Arensman mist 'een paar procentjes' ten opzichte van vorige Tour

ALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.

3 uur geleden
Basketballer James speelt 24e NBA-seizoen voor Philadelphia 76ers

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.

4 uur geleden
Verstappen vierde in tweede vrije training in Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.

5 uur geleden
Pogačar boekt op Alpe d'Huez vijfde ritzege Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.

6 uur geleden
Tweede tijd Verstappen in eerste vrije training GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).

9 uur geleden
Tourpeloton onderweg naar Alpe d'Huez in voorlaatste bergetappe

GAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.

9 uur geleden