Brandbrief: Baudet viel 'ziek hard' uit tegen Eerdmans
DEN HAAG (ANP) - De gewezen FVD-leider Thierry Baudet is vrijdag, tijdens een vergadering met kopstukken van de partij, hard uitgevallen tegen nummer vier van de kandidatenlijst Joost Eerdmans. "Er was sprake van een gespannen sfeer. Baudet viel ziek hard uit tegen Eerdmans", schrijft FVD-Eerste Kamerlid Nicki Pouw-Verweij in een brandbrief aan het bestuur van de partij, die in het bezit van het ANP is.
Baudet heeft volgens Pouw-Verweij lacherig gedaan over antisemitische en homofobe uitingen in appgroepen door leden van de jongerenbeweging. De senator schrijft: "Ik gaf aan dat ik vond dat we antisemitisme of nazisme niet moesten tolereren. Thierry vroeg toen 'waar komt jouw kruistocht tegen het antisemitisme vandaan'? Ik gaf aan dat iedereen toch tegen antisemitisme was, en hij zei 'bijna iedereen die ik ken is antisemiet'. Er werd gevraagd of hij een grap maakte, maar dat ontkende hij. Ik zei toen dat zelfs als je voor absolute vrijheid van meningsuiting bent, dat het relativeren van de Holocaust in een appgroep met relatieve vreemden erg dom was, en dat we ze dan toch moesten royeren omdat het dom en schadelijk gedrag was. Thierry zei toen 'ze zijn niet dom, ze hebben juist een heel hoog IQ, daarom zeggen ze deze dingen ook'."
Naast verschillen over de te voeren strategie bij de komende verkiezingen was er alom verbazing over een aantal complottheorieën uit de mond van Baudet. Pouw-Verweij schrijft: "Op een gegeven moment riep Thierry dat Corona de wereld in gebracht was door George Soros en anderen ('ik zal niet zeggen wie, want dan vindt Nicki me een antisemiet') om ons onze vrijheid af te nemen en een nieuwe wereldheerschappij te starten. Hij riep dat het Hillary Clinton 'en de pedofielen' niet gelukt was, maar dat het via 'cijona' nu wel zou lukken."
"Eerdmans bracht in de vergadering een top-5 van programmapunten naar voren waar de FVD zich mee zou moeten profileren in de campagne. Baudet wilde zich primair focussen op het onderwerp ‘vrijheid’, en hoe dat verband hield met de maatregelen rond Corona. De meningen liepen hierover uiteen, en de discussie liep hoog op. Thierry stelde uiteindelijk dat hij drie miljoen doden zou accepteren als daarmee onze vrijheid gered werd", aldus Pouw-Verweij in haar brief.
Baudet kreeg woensdagavond in het RTL-programma Beau vragen over de brief. Hij sprak van "malle verwijten" en ontkende dat hij er antisemitische of racistische opvattingen op nahoudt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
13 uur geleden