Brandbrief: Baudet viel 'ziek hard' uit tegen Eerdmans
DEN HAAG (ANP) - De gewezen FVD-leider Thierry Baudet is vrijdag, tijdens een vergadering met kopstukken van de partij, hard uitgevallen tegen nummer vier van de kandidatenlijst Joost Eerdmans. "Er was sprake van een gespannen sfeer. Baudet viel ziek hard uit tegen Eerdmans", schrijft FVD-Eerste Kamerlid Nicki Pouw-Verweij in een brandbrief aan het bestuur van de partij, die in het bezit van het ANP is.
Baudet heeft volgens Pouw-Verweij lacherig gedaan over antisemitische en homofobe uitingen in appgroepen door leden van de jongerenbeweging. De senator schrijft: "Ik gaf aan dat ik vond dat we antisemitisme of nazisme niet moesten tolereren. Thierry vroeg toen 'waar komt jouw kruistocht tegen het antisemitisme vandaan'? Ik gaf aan dat iedereen toch tegen antisemitisme was, en hij zei 'bijna iedereen die ik ken is antisemiet'. Er werd gevraagd of hij een grap maakte, maar dat ontkende hij. Ik zei toen dat zelfs als je voor absolute vrijheid van meningsuiting bent, dat het relativeren van de Holocaust in een appgroep met relatieve vreemden erg dom was, en dat we ze dan toch moesten royeren omdat het dom en schadelijk gedrag was. Thierry zei toen 'ze zijn niet dom, ze hebben juist een heel hoog IQ, daarom zeggen ze deze dingen ook'."
Naast verschillen over de te voeren strategie bij de komende verkiezingen was er alom verbazing over een aantal complottheorieën uit de mond van Baudet. Pouw-Verweij schrijft: "Op een gegeven moment riep Thierry dat Corona de wereld in gebracht was door George Soros en anderen ('ik zal niet zeggen wie, want dan vindt Nicki me een antisemiet') om ons onze vrijheid af te nemen en een nieuwe wereldheerschappij te starten. Hij riep dat het Hillary Clinton 'en de pedofielen' niet gelukt was, maar dat het via 'cijona' nu wel zou lukken."
"Eerdmans bracht in de vergadering een top-5 van programmapunten naar voren waar de FVD zich mee zou moeten profileren in de campagne. Baudet wilde zich primair focussen op het onderwerp ‘vrijheid’, en hoe dat verband hield met de maatregelen rond Corona. De meningen liepen hierover uiteen, en de discussie liep hoog op. Thierry stelde uiteindelijk dat hij drie miljoen doden zou accepteren als daarmee onze vrijheid gered werd", aldus Pouw-Verweij in haar brief.
Baudet kreeg woensdagavond in het RTL-programma Beau vragen over de brief. Hij sprak van "malle verwijten" en ontkende dat hij er antisemitische of racistische opvattingen op nahoudt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.
1 uur geledenDEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
17 uur geleden