Brand voormalige kerncentrale Dodewaard onder controle
DODEWAARD (ANP) - De brand die donderdag uitbrak in de voormalige kerncentrale in Dodewaard, is onder controle. Dat heeft een woordvoerder van de veiligheidsregio gemeld.
Hij zei dat de bluswerkzaamheden nog wel een tijdje zullen duren. Door de brand, waarbij vooral in het begin sprake was van forse rookontwikkeling, zijn geen gewonden gevallen. De volksgezondheid is niet in gevaar geweest, aldus de hulpdiensten.
Alleen het dak van de voormalige kerncentrale heeft schade opgelopen. De binnenkant is onbeschadigd gebleven. "Het gebouw is een kolos met enorm dikke wanden" meldde de veiligheidsregio.
Dak
De brand ontstond op het dak van de voormalige kerncentrale tijdens werkzaamheden. Voor die werkzaamheden lagen gasflessen op het dak, die veilig konden worden weggehaald. Door de brand was er geen risico op het vrijkomen van radioactieve straling. Er waren diverse brandweerkorpsen ingeschakeld.
De Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) had een melding gekregen van de brand en het inschakelen van de brandweer. De ANVS meldde dat er geen splijtstofstaven meer aanwezig zijn in de centrale.
Ondanks dat de kerncentrale al sinds 1997 jaren dicht is, valt het gebouw nog altijd onder de strenge veiligheidsvoorschriften van de Kernenergiewet.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.
39 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
5 uur geleden