Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand voormalige kerncentrale Dodewaard onder controle

Brand voormalige kerncentrale Dodewaard onder controle

DODEWAARD (ANP) - De brand die donderdag uitbrak in de voormalige kerncentrale in Dodewaard, is onder controle. Dat heeft een woordvoerder van de veiligheidsregio gemeld.

Hij zei dat de bluswerkzaamheden nog wel een tijdje zullen duren. Door de brand, waarbij vooral in het begin sprake was van forse rookontwikkeling, zijn geen gewonden gevallen. De volksgezondheid is niet in gevaar geweest, aldus de hulpdiensten.

Alleen het dak van de voormalige kerncentrale heeft schade opgelopen. De binnenkant is onbeschadigd gebleven. "Het gebouw is een kolos met enorm dikke wanden" meldde de veiligheidsregio.

Dak

De brand ontstond op het dak van de voormalige kerncentrale tijdens werkzaamheden. Voor die werkzaamheden lagen gasflessen op het dak, die veilig konden worden weggehaald. Door de brand was er geen risico op het vrijkomen van radioactieve straling. Er waren diverse brandweerkorpsen ingeschakeld.

De Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) had een melding gekregen van de brand en het inschakelen van de brandweer. De ANVS meldde dat er geen splijtstofstaven meer aanwezig zijn in de centrale.

Ondanks dat de kerncentrale al sinds 1997 jaren dicht is, valt het gebouw nog altijd onder de strenge veiligheidsvoorschriften van de Kernenergiewet.

Meer uit Binnenland

Eerbetoon aan Dieuwertje Blok na landelijke intocht Sinterklaas

TEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.

5 minuten geleden
Stoomboot met Sinterklaas en pieten aangekomen op Texel

TEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.

56 minuten geleden
Aantal schademeldingen beving Zeerijp ruim verdubbeld

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.

1 uur geleden
Zoon Sunny Bergman wil aangifte doen na antihomogeweld

VENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.

2 uur geleden
Haven Oudeschild op Texel loopt vol voor sinterklaasintocht

TEXEL (ANP) - Langs de haven van Oudeschild op Texel staan zaterdagochtend al vele honderden mensen klaar voor de landelijke sinterklaasintocht. Het terrein is sinds 09.00 uur open.

3 uur geleden
Primark roept onveilige fopspeenclips terug

AMSTERDAM (ANP) - Primark roept twee setjes fopspeenclips terug. Ze zouden niet veilig zijn. Wat het risico inhoudt, meldt de kledingketen niet.

4 uur geleden
Laatste column Joost Prinsen in DPG-kranten gepubliceerd

AMSTERDAM (ANP) - De laatste aflevering van 'Joost weet het', de column van de onlangs overleden Joost Prinsen, is zaterdag gepubliceerd in de DPG-titels waarvoor hij schreef, waaronder het AD. De acteur, presentator en columnist overleed vorige week maandag op 83-jarige leeftijd.

5 uur geleden