Brand voormalige kerncentrale Dodewaard onder controle
DODEWAARD (ANP) - De brand die donderdag uitbrak in de voormalige kerncentrale in Dodewaard, is onder controle. Dat heeft een woordvoerder van de veiligheidsregio gemeld.
Hij zei dat de bluswerkzaamheden nog wel een tijdje zullen duren. Door de brand, waarbij vooral in het begin sprake was van forse rookontwikkeling, zijn geen gewonden gevallen. De volksgezondheid is niet in gevaar geweest, aldus de hulpdiensten.
Alleen het dak van de voormalige kerncentrale heeft schade opgelopen. De binnenkant is onbeschadigd gebleven. "Het gebouw is een kolos met enorm dikke wanden" meldde de veiligheidsregio.
Dak
De brand ontstond op het dak van de voormalige kerncentrale tijdens werkzaamheden. Voor die werkzaamheden lagen gasflessen op het dak, die veilig konden worden weggehaald. Door de brand was er geen risico op het vrijkomen van radioactieve straling. Er waren diverse brandweerkorpsen ingeschakeld.
De Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) had een melding gekregen van de brand en het inschakelen van de brandweer. De ANVS meldde dat er geen splijtstofstaven meer aanwezig zijn in de centrale.
Ondanks dat de kerncentrale al sinds 1997 jaren dicht is, valt het gebouw nog altijd onder de strenge veiligheidsvoorschriften van de Kernenergiewet.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tien maanden celstraf geëist tegen twee mannen uit IJsselstein voor hun rol in het bestoken van agenten met vuurwerk. Dat gebeurde begin mei tijdens rellen over de komst van een asielzoekerscentrum in de Utrechtse plaats. Voor de jongste verdachte eiste het OM dat vier van de tien maanden voorwaardelijk zouden worden opgelegd.
8 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Journalist Gijs Sanders en zijn cameraman zijn weer in Nederland. Volgens het journalistieke platform De Marker gaat het "naar omstandigheden goed met hen". De twee deden verslag van de Global Sumud Flotilla, maar werden door Israël op internationale wateren opgepakt. Donderdag vlogen ze naar Turkije, voordat ze vrijdag weer naar Nederland gingen.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een jongen is vrijdagochtend in Amsterdam korte tijd ontvoerd door drie mannen, meldt de politie. Na een achtervolging door agenten is hij bevrijd en zijn de drie mannen aangehouden. De leeftijd van de jongen is niet bekendgemaakt.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verplichte bijmenging van groen gas gaat huishoudens naar schatting 15 euro per jaar extra kosten op hun energierekening. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De D66-bewindsvrouw heeft het langverwachte wetsvoorstel voor de bijmengverplichting naar de Tweede Kamer gestuurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal plofkraken in Nederland is volgens de politie aanzienlijk gestegen: van vier in 2025 naar vijftien in 2026. Daarbij is geteld tot 14 mei. In 2024 waren er negen gevallen, in 2023 acht.
1 uur geleden