Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand voormalige kerncentrale Dodewaard onder controle

Brand voormalige kerncentrale Dodewaard onder controle

DODEWAARD (ANP) - De brand die donderdag uitbrak in de voormalige kerncentrale in Dodewaard, is onder controle. Dat heeft een woordvoerder van de veiligheidsregio gemeld.

Hij zei dat de bluswerkzaamheden nog wel een tijdje zullen duren. Door de brand, waarbij vooral in het begin sprake was van forse rookontwikkeling, zijn geen gewonden gevallen. De volksgezondheid is niet in gevaar geweest, aldus de hulpdiensten.

Alleen het dak van de voormalige kerncentrale heeft schade opgelopen. De binnenkant is onbeschadigd gebleven. "Het gebouw is een kolos met enorm dikke wanden" meldde de veiligheidsregio.

Dak

De brand ontstond op het dak van de voormalige kerncentrale tijdens werkzaamheden. Voor die werkzaamheden lagen gasflessen op het dak, die veilig konden worden weggehaald. Door de brand was er geen risico op het vrijkomen van radioactieve straling. Er waren diverse brandweerkorpsen ingeschakeld.

De Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) had een melding gekregen van de brand en het inschakelen van de brandweer. De ANVS meldde dat er geen splijtstofstaven meer aanwezig zijn in de centrale.

Ondanks dat de kerncentrale al sinds 1997 jaren dicht is, valt het gebouw nog altijd onder de strenge veiligheidsvoorschriften van de Kernenergiewet.

Meer uit Binnenland

Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

1 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

2 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

2 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

4 uur geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

4 uur geleden
Maandag overnachtten 65 asielzoekers in sporthal in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.

5 uur geleden