Brand verwoest vrachtwagens Oss, politie vermoedt brandstichting
OSS (ANP) - Een brand bij een transportbedrijf in Oss waardoor vier vrachtwagencombinaties in vlammen opgingen, is vermoedelijk aangestoken. Dat meldt de politie zondag. Niemand raakte gewond door de brand.
De brand woedde in de nacht van zaterdag op zondag bij een transportbedrijf aan de Tubantenweg. Even na 01.30 uur werden de hulpdiensten erover gewaarschuwd. Toen de brandweer arriveerde, hadden de vlammen volgens de politie al flink om zich heen gegrepen en stonden vier vrachtwagens in brand. Ook een losstaande oplegger vatte vlam. De brand sloeg over naar de loods waar de voertuigen naast stonden. De brandweer wist te voorkomen dat de loods helemaal afbrandde, maar enkele vrachtwagens die binnen stonden raakten wel beschadigd, aldus de politie.
In een pand naast de brandende vrachtwagens lagen enkele mensen te slapen. "Je moet er niet aan denken wat er was gebeurd als de brand daar naartoe was overgeslagen. Gelukkig vielen er nu geen gewonden", meldt de politie.
Op basis van de eerste onderzoeksresultaten en camerabeelden gaat de politie uit van brandstichting. De politie is op zoek naar twee mensen. "Op het moment dat de brand uitbrak liepen zij, vermoedelijk twee mannen, weg vanaf het hekwerk van het terrein."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder gaat het om tientallen demonstranten. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na The Rights Forum heeft ook de Turkse arbeidersvereniging HTIB aangekondigd aangifte te doen tegen Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) naar aanleiding van zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zetten volgens de organisatie aan tot haat en geweld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
4 uur geleden