Brand verwoest vrachtwagens Oss, politie vermoedt brandstichting
OSS (ANP) - Een brand bij een transportbedrijf in Oss waardoor vier vrachtwagencombinaties in vlammen opgingen, is vermoedelijk aangestoken. Dat meldt de politie zondag. Niemand raakte gewond door de brand.
De brand woedde in de nacht van zaterdag op zondag bij een transportbedrijf aan de Tubantenweg. Even na 01.30 uur werden de hulpdiensten erover gewaarschuwd. Toen de brandweer arriveerde, hadden de vlammen volgens de politie al flink om zich heen gegrepen en stonden vier vrachtwagens in brand. Ook een losstaande oplegger vatte vlam. De brand sloeg over naar de loods waar de voertuigen naast stonden. De brandweer wist te voorkomen dat de loods helemaal afbrandde, maar enkele vrachtwagens die binnen stonden raakten wel beschadigd, aldus de politie.
In een pand naast de brandende vrachtwagens lagen enkele mensen te slapen. "Je moet er niet aan denken wat er was gebeurd als de brand daar naartoe was overgeslagen. Gelukkig vielen er nu geen gewonden", meldt de politie.
Op basis van de eerste onderzoeksresultaten en camerabeelden gaat de politie uit van brandstichting. De politie is op zoek naar twee mensen. "Op het moment dat de brand uitbrak liepen zij, vermoedelijk twee mannen, weg vanaf het hekwerk van het terrein."
Meer uit Binnenland
ROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
20 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geleden