Brand verstevigt koppositie met zege wereldbekercross in Tábor
TÁBOR (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in het Tsjechische Tábor de zesde cross om de wereldbeker gewonnen. De wereldkampioene nam in de slotfase enige afstand van haar concurrentes van wie haar landgenote Puck Pieterse de sprint om de tweede plaats won. Annemarie Worst zorgde voor een volledig Nederlands podium in Tábor.
Brand deelde vooraf de leiding nog met Denise Betsema maar neemt door haar tweede wereldbekerzege van het seizoen afstand van de Texelse, die als vijfde finishte. Dat was net achter voormalig wereldkampioene Ceylin del Carmen Alvarado.
Pieterse gooide haar wapen in de strijd door als enige bij de balken op de fiets te blijven. Het leverde de pas 19-jarige renster van Alpecin-Fenix telkens een kleine marge op. Maar in de slotronde was het Brand die de hindernis als eerste bereikte. Pieterse kon nog net aansluiting vinden, maar moest die inspanning daarna bekopen. Vanuit het wiel van Worst sprintte ze nog wel naar de tweede plaats.
Brand, uitkomend voor Baloise Trek Lions, benutte haar ervaring van de weg. "Ik moest in de wedstrijd een plan bedenken. Omdat het zo'n snel parcours was, was het moeilijk om een verschil te maken. Zeker omdat Puck maar bleef aanzetten", vertelde de draagster van de regenboogtrui. Haar tactiek slaagde in de slotronde, nadat Pieterse in de voorlaatste ronde een poging had gedaan definitief weg te rijden bij haar concurrentes. "Ik had vooraf bepaald dat ik het op dat moment wilde proberen", vertelde de Amersfoortse die eigenlijk nog in de beloftencategorie uitkomt. Met haar tweede plaats, dezelfde klassering als twee weken geleden in Overijse, was ze zeer tevreden. Pieterse staat derde in de wereldbekerstand.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
15 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
20 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden