Brand verstevigt koppositie met zege wereldbekercross in Tábor
TÁBOR (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in het Tsjechische Tábor de zesde cross om de wereldbeker gewonnen. De wereldkampioene nam in de slotfase enige afstand van haar concurrentes van wie haar landgenote Puck Pieterse de sprint om de tweede plaats won. Annemarie Worst zorgde voor een volledig Nederlands podium in Tábor.
Brand deelde vooraf de leiding nog met Denise Betsema maar neemt door haar tweede wereldbekerzege van het seizoen afstand van de Texelse, die als vijfde finishte. Dat was net achter voormalig wereldkampioene Ceylin del Carmen Alvarado.
Pieterse gooide haar wapen in de strijd door als enige bij de balken op de fiets te blijven. Het leverde de pas 19-jarige renster van Alpecin-Fenix telkens een kleine marge op. Maar in de slotronde was het Brand die de hindernis als eerste bereikte. Pieterse kon nog net aansluiting vinden, maar moest die inspanning daarna bekopen. Vanuit het wiel van Worst sprintte ze nog wel naar de tweede plaats.
Brand, uitkomend voor Baloise Trek Lions, benutte haar ervaring van de weg. "Ik moest in de wedstrijd een plan bedenken. Omdat het zo'n snel parcours was, was het moeilijk om een verschil te maken. Zeker omdat Puck maar bleef aanzetten", vertelde de draagster van de regenboogtrui. Haar tactiek slaagde in de slotronde, nadat Pieterse in de voorlaatste ronde een poging had gedaan definitief weg te rijden bij haar concurrentes. "Ik had vooraf bepaald dat ik het op dat moment wilde proberen", vertelde de Amersfoortse die eigenlijk nog in de beloftencategorie uitkomt. Met haar tweede plaats, dezelfde klassering als twee weken geleden in Overijse, was ze zeer tevreden. Pieterse staat derde in de wereldbekerstand.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden