Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand verslaat Van Empel in Superprestigecross in Heusden-Zolder

Brand verslaat Van Empel in Superprestigecross in Heusden-Zolder

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft weer een overwinning geboekt in de Superprestige. De wereldkampioene versloeg haar jonge landgenote Fem van Empel na een wedstrijd over en langs het racecircuit van Heusden-Zolder in België. Het betekende voor Brand al haar vijfde zege in zes wedstrijden uit de Superprestigereeks, waarmee ze haar leidende positie in het klassement verstevigde. Alleen eind oktober in Ruddervoorde won Brand niet (vijfde).

De 32-jarige Nederlandse had een dag eerder in Dendermonde al haar vijfde overwinning van dit seizoen in de wereldbeker geboekt. Ook in dat klassement heeft Brand de leiding stevig in handen.

In Heusden-Zolder zette Brand na de tweede van zes rondes even aan. Alleen de 19-jarige Van Empel kon mee. De routinier in de regenboogtrui ging tijdens de vierde ronde in een afdaling onderuit, maar sloot al snel weer vooraan aan bij de talentvolle veldrijdster. Op het laatste stuk naar de finish bleek de ervaren Brand de sterkste. Annemarie Worst kwam zo'n 20 seconden later als derde over de finish.

Ervaring

"Het was een sprint van een ronde", zei Brand. "Fem is heel rap, dat wist ik al. Ik kreeg haar er niet af, want ze is heel sterk. Het kostte veel moeite. Ik voelde de wedstrijd van zondag nog in mijn benen en de kerst ook."

Brand beaamde dat haar ervaring wellicht de doorslag had gegeven. "Het kan best zo zijn dat mijn ervaring het hier van haar jeugdigheid won. We moeten haar maar niet te veel bijleren dan, want ze is heel sterk."

Revanche

Van Empel sprak van een revanche op zichzelf na een teleurstellend optreden in Dendermonde. "Ik reed daar een heel goede eerste halve ronde, maar door een foutje van iemand anders raakte ik volledig mijn ritme kwijt", zei de renster van Pauwels Sauzen-Bingoal. "Ik kwam er toen niet meer bovenop. Voor vandaag had ik samen met mijn coach een heel goed plan gemaakt. Het was aanklampen tot het einde. Ik hoopte op een sprint wiel aan wiel, maar in de laatste afdaling maakte ik een foutje, waardoor ik 2 of 3 meter achterstand had. Maar ik heb een heel goede koers gereden, hier kan ik mee vooruit."

Nederlands kampioene Ceylin del Carmen Alvarado stapte tijdens de vierde ronde af. De 23-jarige wereldkampioene van 2020 startte sterk in Heusden-Zolder en dook als eerste het veld in, maar verloor al snel de aansluiting met de kop van de wedstrijd.

Meer uit Sport

Topsprinter Kerley wil record Bolt aanvallen op Enhanced Games

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.

2 uur geleden
Keniaan Polo nieuwe directeur tennisbond ATP

LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.

10 uur geleden
Verstappen wil vorm van Monza meenemen naar GP van Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.

11 uur geleden
Laros mist op WK atletiek in Tokio medaille op 1500 meter

TOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.

15 uur geleden
Bol raast naar finale 400 meter horden op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.

16 uur geleden
Mo-Ajok sprint resoluut naar halve finales 200 meter op WK

TOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.

16 uur geleden
Van Hunenstijn uitgeschakeld in series 200 meter

TOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.

17 uur geleden