Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand verslaat Van Empel in Superprestigecross in Heusden-Zolder

Brand verslaat Van Empel in Superprestigecross in Heusden-Zolder

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft weer een overwinning geboekt in de Superprestige. De wereldkampioene versloeg haar jonge landgenote Fem van Empel na een wedstrijd over en langs het racecircuit van Heusden-Zolder in België. Het betekende voor Brand al haar vijfde zege in zes wedstrijden uit de Superprestigereeks, waarmee ze haar leidende positie in het klassement verstevigde. Alleen eind oktober in Ruddervoorde won Brand niet (vijfde).

De 32-jarige Nederlandse had een dag eerder in Dendermonde al haar vijfde overwinning van dit seizoen in de wereldbeker geboekt. Ook in dat klassement heeft Brand de leiding stevig in handen.

In Heusden-Zolder zette Brand na de tweede van zes rondes even aan. Alleen de 19-jarige Van Empel kon mee. De routinier in de regenboogtrui ging tijdens de vierde ronde in een afdaling onderuit, maar sloot al snel weer vooraan aan bij de talentvolle veldrijdster. Op het laatste stuk naar de finish bleek de ervaren Brand de sterkste. Annemarie Worst kwam zo'n 20 seconden later als derde over de finish.

Ervaring

"Het was een sprint van een ronde", zei Brand. "Fem is heel rap, dat wist ik al. Ik kreeg haar er niet af, want ze is heel sterk. Het kostte veel moeite. Ik voelde de wedstrijd van zondag nog in mijn benen en de kerst ook."

Brand beaamde dat haar ervaring wellicht de doorslag had gegeven. "Het kan best zo zijn dat mijn ervaring het hier van haar jeugdigheid won. We moeten haar maar niet te veel bijleren dan, want ze is heel sterk."

Revanche

Van Empel sprak van een revanche op zichzelf na een teleurstellend optreden in Dendermonde. "Ik reed daar een heel goede eerste halve ronde, maar door een foutje van iemand anders raakte ik volledig mijn ritme kwijt", zei de renster van Pauwels Sauzen-Bingoal. "Ik kwam er toen niet meer bovenop. Voor vandaag had ik samen met mijn coach een heel goed plan gemaakt. Het was aanklampen tot het einde. Ik hoopte op een sprint wiel aan wiel, maar in de laatste afdaling maakte ik een foutje, waardoor ik 2 of 3 meter achterstand had. Maar ik heb een heel goede koers gereden, hier kan ik mee vooruit."

Nederlands kampioene Ceylin del Carmen Alvarado stapte tijdens de vierde ronde af. De 23-jarige wereldkampioene van 2020 startte sterk in Heusden-Zolder en dook als eerste het veld in, maar verloor al snel de aansluiting met de kop van de wedstrijd.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

5 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

6 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

7 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

8 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

8 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

10 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

13 uur geleden