Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand sluit wereldbeker veldrijden af met winst in Hoogerheide

Brand sluit wereldbeker veldrijden af met winst in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Lucinda Brand heeft op passende wijze het wereldbekerseizoen veldrijden afgesloten. De 35-jarige Dordtse won in Hoogerheide de laatste wedstrijd uit de cyclus, de GP Adrie van der Poel. Een dag eerder had de renster van Baloise Glowi Lions zich al verzekerd van de eindzege met de derde plaats in het Belgische Maasmechelen.

In Hoogerheide finishte de Hongaarse Blanka Vas, winnares in Maasmechelen, op ruime afstand van Brand als tweede. De Nederlandse Puck Pieterse werd derde, net voor wereldkampioene Fem van Empel.

Brand was de regelmatigste in het klassement over twaalf wedstrijden. Daarvan ging er een, op het Italiaanse eiland Sardinië, vanwege het slechte weer niet door. In totaal reed ze deze winter 27 crossen waarbij ze nooit buiten de podiumplaatsen eindigde. "Ik denk niet dat ik veel beter kan", sprak ze na een demonstratie van kracht en macht. "Ik was wel verbaasd dat ik na gisteren al in de eerste helft van de race zo goed reed. Ik sta er heel goed voor. Ik ben zeker net zo goed als in de jaren dat ik mijn beste uitslagen reed." Brand werd in 2021 in Oostende al eens wereldkampioen.

Wereldkampioenschappen

Volgend weekend zijn de wereldkampioenschappen in het Franse Liévin. "Ik ga lekker ontspannen naar het WK, met heel veel enthousiasme vooral. Ik sta in het rijtje favorieten. Daar kan ik niet omheen. Maar zaterdag staat iedereen daar tiptop in orde. Ik laat me niet gek maken."

Brand reed van alle kanshebbers dit jaar veruit de meeste crossen. Begin januari nam ze even rust en liet ze het NK schieten. "Ik heb eerst een paar dagen op bed gelegen. Dat zegt genoeg. Het was nodig." De pauze, doorgebracht in Spanje, had resultaat. "Ik kan nu net nog een keer extra aanzetten, nog dieper gaan. Dat was ik even kwijt."

Het wordt een "toffe strijd", keek ze vooruit naar Liévin. "Er zijn zeker vier favorieten: het podium hier en vlak Fem niet uit. Het is een fantastisch seizoen. Ik heb vaker goede seizoenen gehad, maar het niveau is nu in de breedte veel hoger."

Meer uit Sport

Den Ouden in tweede ronde tennistoernooi Rotterdam uitgeschakeld

ROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.

39 minuten geleden
De Blois zet achtste tijd neer in kwalificatie snowboardcross

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.

1 uur geleden
Hele seizoen skeletonster Bos in teken om te pieken op Spelen

MILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.

1 uur geleden
Schaatsster Groenewoud vervangt Kerkhoff op 5000 meter op Spelen

CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.

1 uur geleden
Verbanning skeletonner 'beschamend', vindt Oekraïense minister

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.

2 uur geleden
Oekraïense skeletonner gediskwalificeerd om oorlogshelm

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.

3 uur geleden
Tennissers Griekspoor en De Jong clashen over Davis Cup-kritiek

ROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.

3 uur geleden