Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand sluit wereldbeker veldrijden af met winst in Hoogerheide

Brand sluit wereldbeker veldrijden af met winst in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Lucinda Brand heeft op passende wijze het wereldbekerseizoen veldrijden afgesloten. De 35-jarige Dordtse won in Hoogerheide de laatste wedstrijd uit de cyclus, de GP Adrie van der Poel. Een dag eerder had de renster van Baloise Glowi Lions zich al verzekerd van de eindzege met de derde plaats in het Belgische Maasmechelen.

In Hoogerheide finishte de Hongaarse Blanka Vas, winnares in Maasmechelen, op ruime afstand van Brand als tweede. De Nederlandse Puck Pieterse werd derde, net voor wereldkampioene Fem van Empel.

Brand was de regelmatigste in het klassement over twaalf wedstrijden. Daarvan ging er een, op het Italiaanse eiland Sardinië, vanwege het slechte weer niet door. In totaal reed ze deze winter 27 crossen waarbij ze nooit buiten de podiumplaatsen eindigde. "Ik denk niet dat ik veel beter kan", sprak ze na een demonstratie van kracht en macht. "Ik was wel verbaasd dat ik na gisteren al in de eerste helft van de race zo goed reed. Ik sta er heel goed voor. Ik ben zeker net zo goed als in de jaren dat ik mijn beste uitslagen reed." Brand werd in 2021 in Oostende al eens wereldkampioen.

Wereldkampioenschappen

Volgend weekend zijn de wereldkampioenschappen in het Franse Liévin. "Ik ga lekker ontspannen naar het WK, met heel veel enthousiasme vooral. Ik sta in het rijtje favorieten. Daar kan ik niet omheen. Maar zaterdag staat iedereen daar tiptop in orde. Ik laat me niet gek maken."

Brand reed van alle kanshebbers dit jaar veruit de meeste crossen. Begin januari nam ze even rust en liet ze het NK schieten. "Ik heb eerst een paar dagen op bed gelegen. Dat zegt genoeg. Het was nodig." De pauze, doorgebracht in Spanje, had resultaat. "Ik kan nu net nog een keer extra aanzetten, nog dieper gaan. Dat was ik even kwijt."

Het wordt een "toffe strijd", keek ze vooruit naar Liévin. "Er zijn zeker vier favorieten: het podium hier en vlak Fem niet uit. Het is een fantastisch seizoen. Ik heb vaker goede seizoenen gehad, maar het niveau is nu in de breedte veel hoger."

Meer uit Sport

Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

10 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

10 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

10 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

15 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

19 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

19 uur geleden