Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand roept UCI op tot actie omtrent regels gelapte renners

Brand roept UCI op tot actie omtrent regels gelapte renners

HULST (ANP) - Lucinda Brand heeft de UCI, de internationale wielerfederatie, opgeroepen de regels omtrent gelapte veldrijdsters aan te passen. Volgens de regerend wereldkampioene beïnvloeden rensters die een ronde worden ingehaald te vaak de resultaten.

"Wanneer gaan jullie dit probleem eindelijk oplossen? Waarom moesten we wachten op het moment dat gelapte rensters de resultaten van de race beïnvloedden? Helaas heeft het gisteren de race van Ceylin verpest!", schreef Brand op Instagram. "Het gaat niet om deze specifieke renster, want dit gebeurt elke week."

Brand (32) versloeg Ceylin del Carmen Alvarado zaterdag in de GP Sven Nys. In de slotfase werd Alvarado opgehouden door rensters die een ronde werden ingehaald. "Ik heb vorig jaar al contact met jullie opgenomen over het probleem en kwam zelfs met een oplossing, maar er gebeurde niets. Misschien kunnen jullie mijn suggestie nog eens overwegen."

Aanscherping

Volgens Brand is het hoog tijd om de regels aan te scherpen, aangezien er volgens haar voor veel minder belangrijke zaken wel duidelijke regels gelden. "Het voelt oneerlijk om waarschuwing na waarschuwing van UCI-functionarissen te krijgen voor kleine zaken zoals de plaatsing van mijn armnummers. Maar de echte problemen die de race beïnvloeden, worden nu genegeerd!", aldus Brand.

"Maar laten we dit alsjeblieft samen oplossen. Er ligt ook een grote verantwoordelijkheid bij de rensters en ploegen. Laten we elkaar eraan herinneren aan de kant te gaan wanneer je op het punt staat te worden gelapt. Uiteindelijk wil niemand de race verpesten."

Meer uit Sport

Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

38 minuten geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

3 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

5 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

5 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

8 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

9 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

12 uur geleden