Brand roept UCI op tot actie omtrent regels gelapte renners
HULST (ANP) - Lucinda Brand heeft de UCI, de internationale wielerfederatie, opgeroepen de regels omtrent gelapte veldrijdsters aan te passen. Volgens de regerend wereldkampioene beïnvloeden rensters die een ronde worden ingehaald te vaak de resultaten.
"Wanneer gaan jullie dit probleem eindelijk oplossen? Waarom moesten we wachten op het moment dat gelapte rensters de resultaten van de race beïnvloedden? Helaas heeft het gisteren de race van Ceylin verpest!", schreef Brand op Instagram. "Het gaat niet om deze specifieke renster, want dit gebeurt elke week."
Brand (32) versloeg Ceylin del Carmen Alvarado zaterdag in de GP Sven Nys. In de slotfase werd Alvarado opgehouden door rensters die een ronde werden ingehaald. "Ik heb vorig jaar al contact met jullie opgenomen over het probleem en kwam zelfs met een oplossing, maar er gebeurde niets. Misschien kunnen jullie mijn suggestie nog eens overwegen."
Aanscherping
Volgens Brand is het hoog tijd om de regels aan te scherpen, aangezien er volgens haar voor veel minder belangrijke zaken wel duidelijke regels gelden. "Het voelt oneerlijk om waarschuwing na waarschuwing van UCI-functionarissen te krijgen voor kleine zaken zoals de plaatsing van mijn armnummers. Maar de echte problemen die de race beïnvloeden, worden nu genegeerd!", aldus Brand.
"Maar laten we dit alsjeblieft samen oplossen. Er ligt ook een grote verantwoordelijkheid bij de rensters en ploegen. Laten we elkaar eraan herinneren aan de kant te gaan wanneer je op het punt staat te worden gelapt. Uiteindelijk wil niemand de race verpesten."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
12 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
22 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
23 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geleden