Brand rijdt met gebroken neus naar goud op NK veldrijden
HOOGEVEEN (ANP) - Lucinda Brand heeft voor de derde keer in haar carrière de Nederlandse titel in het veldrijden veroverd. Een gebroken neus hield de 34-jarige oud-wereldkampioene niet tegen. Een ontketende Brand reed op het loodzware modderparcours in Hoogeveen de concurrentie op grote afstand.
Puck Pieterse was de enige die de Dordtse in de beginfase van de wedstrijd kon volgen, maar de kampioen van vorig jaar was niet in staat Brand bij te houden. In de tweede van de vijf af te leggen ronden moest Pieterse al inzien dat het zilver voor haar het hoogst haalbare zou worden. Ze arriveerde op vijftig seconden achterstand. Annemarie Worst reed op 1.55 minuut naar het brons.
Brand reed vorige week ook al sterk in de wereldbekerwedstrijd in Zonhoven, maar bij een val brak ze haar neus en moest ze opgeven. Ondanks dat fysieke ongemak was ze vastbesloten om mee te doen aan het NK en daar bewees ze dat er aan haar vorm niets mankeert.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
20 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden